Search
Close this search box.

Glencore kupuje německého producenta olova

Největší těžařská společnost světa, Glencore, se rozhodla koupit německou společnost Weser-Metall, která je jedním z předních evropských producentů olova. Prakticky ve stejnou dobu australské úřady daly Glencoru zelenou pro rozšíření uhelného dolu Mangoola.


Německá společnost Weser-Metall se ocitla v insolvenci v květnu loňského roku. Důvodem byl pokles poptávky po průmyslových kovech, včetně olova, v důsledku omezení ekonomické aktivity kvůli koronavirové pandemii.

Těžařská společnost Glencore vidí v investici příležitost a po převzetí Weser-Metallu plánuje investovat kolem 30 milionů dolarů do rozvoje zpracování olova a také do ochrany životního prostředí. Kolik ale Glencore za Weser-Metall zaplatí, firma nezveřejnila.

Vzápětí společnost Glencore informovala o úspěšném jednání s australskými úřady o rozšíření těžby u uhlí v dole Mangoola v v Upper Hunter Valley v Novém Jižním Walesu.

Těžařská firma zde do roku 2030 vytěží 52 milionů tun uhlí. Právě na konci této dekády by mělo dobývání nerostu skončit. Glencore současně s australskou vládou jedná o rozšíření těžby olova a zinku v jiných částech země.

Akcie společnosti Glencore na zprávy zareagovaly mírným růstem o necelého půl procenta. Za posledních pět dní však posílily o více než čtyři a za poslední měsíc o bezmála sedm procent.


Hogan, Reuters
Shruti, Sonali, Reuters


Mladý muž v obleku pracuje na notebooku, zatímco sedí v autě

Nadcházející webinář ZDARMA

Jaký vliv budou mít americké volby na akciové trhy?

Datum: 5. června

Čas: 18:00

Aktuálně

Akcie GameStopu stoupají po dokončení prodeje akcií v hodnotě 933 milionů dolarů po šílenství kolem memů

25. 5. 2024

|

1:18

Povzbuzeni výsledky Nvidia, Wall Street doufá v „scénář Zlatovlásky“

25. 5. 2024

|

0:09

Jak Morgan Spurlock a „Super Size Me“ změnili náš pohled na rychlé občerstvení

24. 5. 2024

|

22:30

Nasdaq vede americké akcie výše v pátek, i když Dow ukončuje pětitýdenní vítěznou šňůru

24. 5. 2024

|

22:10

Bydlení zvyšuje náklady na život – ale vyšší sazby nejsou pachatelem

24. 5. 2024

|

21:49

Bidena vyřadili z hlasovacích lístků v Ohiu. Guvernér to označuje za ‚absurdní‘.

24. 5. 2024

|

20:59

Nadcházející webinář:

Jaký vliv budou mít americké volby na akciové trhy?

Datum: 5. června

Čas: 18:00