Search
Close this search box.

Facebook padá, technologie nikoli. Na staré známé se dá spolehnout, tvrdí analytici

Když společnost Meta Platforms oznámila pokles počtu aktivních uživatelů své sociální sítě Facebook, její akcie propadly o více než čtvrtinu. Pokles byl tak výrazný, že do myslí investorů logicky vznikla otázka, zda je vůbec rozumné ještě investovat do akcií technologických firem.


Podle analytiků investičního portálu Barron´s.com však není důvod k usuzování z jednotlivosti na celek. A jako důkaz uvádějí zejména společnosti Amazon, Microsoft, Apple nebo Alphabet (matka Googlu). V případě společnosti Amazon upozorňují na to, že již zdaleka nejde o pouhý internetový obchod, Amazon je dnes jedna z nejefektivnějších logistických sítí světa. Kromě toho má již také svou „televizi“ v podobě streamovací služby Amazon Prime. A ta začíná být zdatnou konkurencí Netflixu.

Jinými slovy Amazon vsadil na diverzifikaci svého byznysu, což se mu vyplácí. Podobně je tomu i v případě dalších jmenovaných technologických gigantů. Ačkoli si Apple dnes spojujeme zřejmě nejvíce s mobilními telefony, firma už dávno pronikla i do dalších odvětví. Google jakbysmet a Microsoft lze považovat za zavedenou technologickou společnost, která chytá již několikátou mízu.

Trhy navíc milují společnosti, které investorům dávají perspektivu růstu. Apple i Microsoft konzistentně překonávají očekávání jak analytiků, tak spotřebitelů, stejně jako Google nebo Amazon. Naopak Facebook již podle expertů Barron´s.com nelze považovat za spolehlivě výkonnou společnost. Investoři prý navíc ztrácejí chuť riskovat s tituly, které se nemohou opřít o fundamenty. Tím pádem se na výsluní mohou opět dostat staré známé firmy jako VMware, Hewlet Packard, Dell nebo IBM.


Savitz,
Barron´s.com


Mladý muž v obleku pracuje na notebooku, zatímco sedí v autě

Nadcházející webinář ZDARMA

Nvidia: Příběh růstu a inovací - Jak se z vizionářského startupu stala technologickým lídrem

Datum: 3. července

Čas: 18:00

Aktuálně

6 dolarů za hot dog? To je suma, kterou jsou Američané dnes ochotni utratit.

30. 5. 2024

|

0:51

Targetův plán na omezení zboží Pride jej dělá „vypadat slabě“, říká odborník

29. 5. 2024

|

22:59

Akcie Faraday Future se propadají, zaznamenávají největší denní pokles v historii

29. 5. 2024

|

22:45

HP snižuje tempo poklesu prodeje s ohledem na předpokládaný boom PC s AI

29. 5. 2024

|

22:30

Předpověď zisků Salesforce je slabá a akcie klesají

29. 5. 2024

|

22:18

Akcie uzavřely se snížením, v čele byl pokles Dow Jones Industrial Average o 411 bodů.

29. 5. 2024

|

22:05