Search
Close this search box.

Evropské a americké akcie opět ztratily. Analytici však vidí trojici titulů vhodných ke koupi

Akciové trhy v Evropě a Spojených státech vstoupily do nového obchodního týdne poklesem. Evropské burzy ztrácely mezi jedním a dvěma procenty, propad těch amerických byl o něco hlubší. I v turbulentní době lze ale nalézt akcie, které mají růstový potenciál.


Válka na Ukrajině pokračuje a její konec je stále v nedohlednu. Finanční trhy na přetrvávající nejistotu adekvátně reagují, když evropské a americké akcie vstoupily do nového obchodního týdne poklesem. Pro investory může být obtížné se v nastalé situaci orientovat, nicméně bližší pohled na burzy nabízí několik titulů, které jdou proti trhu.

Analytici portálu Yahoo! Finance vytipovali trojici akcií, které považují za vhodné pro investici. Valero Energy Corporation je významným hráčem na trh s ropnými produkty. Jedná se o největšího nezávislého zpracovatele ropy na světě a druhý největší producent obnovitelných zdrojů.

Valero Energy mimo jiné vyrábí benzín, kerosin, naftu, oleje a také další ropné deriváty jako například asfalt. Akcie Valero Energy se loni v srpnu odrazily ode dna a od té doby stihly zpevnit asi o 46 procent. Za poslední loňské čtvrtletí firmě stouply tržby meziročně o 116 procent na necelých 36 miliard dolarů a asi o čtvrtinu překonaly odhady. Valero Energy rovněž bude vyplácet dividendu necelý dolar na akcii.

Z energetického sektoru pochází také druhý tip, a sice společnost TotalEnergies. Kupodivu nejde o americkou, nýbrž francouzskou společnost. TotalEnergies má širší portfolio činností než jen těžbu či zpracování ropy a zemního plynu. Nadto podniká v chemickém průmyslu.

Její tržby v posledním loňském kvartále meziročně vzrostly o 70 procent na více než 55 miliard dolarů a rostly nepřetržitě šest čtvrtletí po sobě. Také TotalEnergies vyplatí za loňský rok dividendu, a to ve výši 66 eurocentů na akcii.

Třetím investičním tipem je společnost Amcor Plc., která vyrábí obalový materiál. Své provozovny má ve více než 40 zemích světa a dodává obaly pro všechny představitelné druhy zboží. Společnosti Amcor se podařilo úspěšně čelit nástrahám v podobě narušených dodavatelských řetězců a zvýšila své tržby i zisk. Dividenda dosáhne 48 centů, což představuje více než 4procentní výnos pro držitele jejích akcií.


TipRanks,
Yahoo! Finance


Mladý muž v obleku pracuje na notebooku, zatímco sedí v autě

Nadcházející webinář ZDARMA

Jaký vliv budou mít americké volby na akciové trhy?

Datum: 5. června

Čas: 18:00

Aktuálně

Trumpův imigrační plán by mohl přidat biliony dolarů k národnímu dluhu

18. 5. 2024

|

1:03

Horská dráha Roaring Kitty: Šílenství kolem GameStop a AMC je ‚výjimečná událost‘

18. 5. 2024

|

0:10

Proč se ETF ARK Innovation od Cathie Woodové potýká s problémy, přestože na akciovém trhu probíhá rally.

17. 5. 2024

|

23:28

Pracovníci závodu Mercedes v Alabamě hlasují proti odborům, což zpomaluje snahy UAW na jihu

17. 5. 2024

|

22:28

Dow uzavřel poprvé v historii nad 40 tisíci, S&P 500 zaznamenal 4. týdenní růst v řadě

17. 5. 2024

|

22:07

Ti, kdo se nejvíce těší na Dow 40,000? Prodejci klobouků.

17. 5. 2024

|

21:34

Nadcházející webinář:

Jaký vliv budou mít americké volby na akciové trhy?

Datum: 5. června

Čas: 18:00