Search
Close this search box.

Elon Musk si koupil jedenáctinu Twitteru. Jeho akcie začaly prudce posilovat

Americký miliardář a nejbohatší člověk planety provedl překvapivý investiční tah. Z dokumentů amerického regulátora vyplývá, že se Elon Musk stal majitelem 73,5 milionu akcií sociální sítě Twitter. To z něho dělá největšího akcionáře této komunikační platformy vůbec.


Když Elon Musk nechal před několika měsíci na Twitteru hlasovat, zda má prodat desetinu svého podílu v automobilce Tesla, nikdo netušil, jak vážně se Musk o Twitter zajímá a že tento zájem není ryze uživatelský. Z aktuálních dokumentů amerického burzovního regulátora totiž vyplývá, že Musk pořídil 9,2 procenta akcií této sociální sítě, což z něho udělalo největšího akcionáře platformy.

Tržní hodnota 73,5 milionu kusů akcií, které Musk skrze svůj fond Elon Musk Revocable Trust vlastní, se pohybuje kolem 2,9 miliardy dolarů. Akcie Twitteru na zprávu zareagovaly raketovým růstem. Bezprostředně po zahájení pondělního obchodování na Wall Street totiž posílily o více než 24 procent, později svůj růst zmírnily zhruba na 20 procent, nakonec uzavřely silnější o více než 27 procent. Na několik minut se jejich tržní hodnota přehoupla přes 51 dolarů za kus, zatímco ještě v pátek je bylo možné koupit za cenu mírně nad 39 dolary.

Elon Musk se na Twitter připojil v roce 2009 a v současnosti se jeho účet může pochlubit více než 80 miliony followerů. Musk svůj Twitter v poslední době často používá jako platformu pro sdělování zásadních byznysových rozhodnutí.

Vedle již zmíněného hlasování o prodeji části jeho podílu v automobilce Tesla Musk prostřednictvím Twitteru rovněž několikrát zahýbal také například trhem s Bitcoiny. To když loni na jaře nejprve oznámil, že Tesla nebude přijímat Bitcoin jako platidlo kvůli jeho příliš viditelné uhlíkové stopě. Později však svůj postoj vůči kryptoměnám mírnil s odůvodněním, že roste podíl obnovitelných zdrojů na jejich těžbě.


Balu,
Reuters


Mladý muž v obleku pracuje na notebooku, zatímco sedí v autě

Nadcházející webinář ZDARMA

Jaký vliv budou mít americké volby na akciové trhy?

Datum: 5. června

Čas: 18:00

Aktuálně

Trumpův imigrační plán by mohl přidat biliony dolarů k národnímu dluhu

18. 5. 2024

|

1:03

Horská dráha Roaring Kitty: Šílenství kolem GameStop a AMC je ‚výjimečná událost‘

18. 5. 2024

|

0:10

Proč se ETF ARK Innovation od Cathie Woodové potýká s problémy, přestože na akciovém trhu probíhá rally.

17. 5. 2024

|

23:28

Pracovníci závodu Mercedes v Alabamě hlasují proti odborům, což zpomaluje snahy UAW na jihu

17. 5. 2024

|

22:28

Dow uzavřel poprvé v historii nad 40 tisíci, S&P 500 zaznamenal 4. týdenní růst v řadě

17. 5. 2024

|

22:07

Ti, kdo se nejvíce těší na Dow 40,000? Prodejci klobouků.

17. 5. 2024

|

21:34

Nadcházející webinář:

Jaký vliv budou mít americké volby na akciové trhy?

Datum: 5. června

Čas: 18:00