Search
Close this search box.

Důvod, proč iPhone 13 od Applu by měl být jednoznačným úspěchem

Nedávno vyšel nový iPhone 13 a počáteční reakce fanoušků nebyla zrovna nejoptimističtější. A to i přesto, že Apple do svého nejnovějšího modelu iPhone 13 nasadil obvyklou sadu vylepšení, jako je větší obrazovka, výkonnější procesor, špičkový kamerový systém a baterii, která vydrží déle.    


Absence “průlomových” funkcí však způsobila to, že se na internetu objevilo několik memů, které vyjádřili zklamání nad nedostatkem zásadních inovací. Nicméně iPhone 13 by mohl být úspěšnější než jeho předchozí verze iPhone 12, který byl v loňském roce hitem kvůli agresivnímu stanovení cen a technologii 5G.  

Pojďme se nyní podívat na to, proč nový model iPhone 13 by měl být jednoznačným úspěchem: 


Prodejní návaznost na předchozí modelu 

iPhone 12 pomohl společnosti Apple se stát dominantním hráčem na trhu 5G smartphonů. Analýzy odhadují, že Apple díky modelu iPhone 12 má nyní 29% podíl na trhu. Očekává se, že nový model postrčí tento podíl až o 40 %, neboť se odhaduje, že více zákazníků přejde právě na lákavé nabídky od Applu. 

Předchozí model iPhone 12 překročil prodej více jak 100 milionů kusů, a to za méně než 7 měsíců od uvedení na trh. iPhone 13 může tuto prodejní setrvačnost nadále rozvíjet, protože je velmi pravděpodobné, že upgrade na 5G osloví více zákazníků.

Apple také navýšil úložiště základních modelů iPhone 13 na 128 GB, jehož cena začíná na 699 dolarech za verzi s menší obrazovkou, a verze modelu s 6,1 palcovou obrazovkou začíná na částce 799 dolarů, přičemž možnost úložiště s 64GB byla kompletně odstraněna. 

Vylepšení jako je technologie 5G, která zlepšuje konektivitu a dále tvrzení od Applu, že baterie současného modelu by měla vydržet o 1,5 až 2,5 hodiny déle než iPhone 12 jsou jasnými signály, kterým lze těžko odolat z perspektivy zákazníka.     


Budoucnost a 5G

Analytik Daniel Ives ze společnosti Wedbush Securities odhaduje, že existuje 250 milionů uživatelů iPhonu, jejichž zařízení je staré minimálně 3 roky. Také lze z analýz zaznamenat, že počet uživatelů iPhonu bez 5G je ještě vyšší. 

Podle odhadů Credit Suisse není překvapivé to, proč se právě očekává, že prodeje společnosti Apple v roce 2022 budou lepší ve srovnání s předchozím rokem. Credit Suisse dále očekává, že prodeje v příštím roce překonají loňský rok, kdy se prodalo 234 milionů kusů. 

Podle společnosti Ericsson, růst a poptávka po mobilní síti 5G bude i nadále pokračovat v následujících 2 letech, a zároveň se očekává, že celosvětově naroste počet uživatelů využívající právě zmiňovanou technologii 5G. V roce 2026 by se tak mohlo jednat o 3,36 miliardy uživatelů. 

To také znamená, že se musí vybudovat masivní infrastruktura a mobilní sítě 5G se tak budou zavádět v Latinské Americe, na Středním Východě, v Evropě a Severní Americe. 

Pokud si bude chtít Apple udržovat svou dominantní pozici na trhu 5G smartphonů, bude muset i nadále pokračovat v inovacích a překvapovat svou základnu fanoušků, kteří rok, co rok očekávají průlomové inovace. Model iPhone 13 bude v tomhle ohledu hrát velmi důležitou roli, protože díky vylepšením může přivést více zákazníků. 

Zvažujete investici do rekreačních bytů?

Zaregistrujte se ZDARMA na nadcházející webinář INVESTIČNÍ PŘÍLEŽITOST: REKREAČNÍ BYTY V TÁLE. Více informací se dozvíte na webináři!Mladý muž v obleku pracuje na notebooku, zatímco sedí v autě

Nadcházející webinář ZDARMA

Nvidia: Příběh růstu a inovací - Jak se z vizionářského startupu stala technologickým lídrem

Datum: 3. července

Čas: 18:00

Aktuálně

6 dolarů za hot dog? To je suma, kterou jsou Američané dnes ochotni utratit.

30. 5. 2024

|

0:51

Targetův plán na omezení zboží Pride jej dělá „vypadat slabě“, říká odborník

29. 5. 2024

|

22:59

Akcie Faraday Future se propadají, zaznamenávají největší denní pokles v historii

29. 5. 2024

|

22:45

HP snižuje tempo poklesu prodeje s ohledem na předpokládaný boom PC s AI

29. 5. 2024

|

22:30

Předpověď zisků Salesforce je slabá a akcie klesají

29. 5. 2024

|

22:18

Akcie uzavřely se snížením, v čele byl pokles Dow Jones Industrial Average o 411 bodů.

29. 5. 2024

|

22:05