Search
Close this search box.

Dolar v předvečer zasedání ECB sílí. Rostly také akcie na Wall Street

Investoři byli v polovině obchodního týdne mírně nervózní z blížícího se měnověpolitického zasedání Evropské centrální banky. A tak pro jistotu vsadili na americký dolar i akcie obchodované v New Yorku. Očekává se přitom, že ECB svou základní úrokovou sazbu zvýší o čtvrt až půl procentního bodu.


Americké akcie posilovaly čtvrtý den v řadě. Středeční obchodování bylo podpořeno dvěma hlavními faktory. Investoři jednak přesouvali část svých pozic do dolarových aktiv kvůli čtvrtečnímu zasedání Evropské centrální banky, jednak se na pozitivní náladě na Wall Street projevil začátek výsledkové sezóny.

Některé americké společnosti obchodované na burze totiž již oznámily své finanční výsledky za druhé čtvrtletí, respektive první pololetí letošního roku. Zatím jich bylo 60 a téměř 80 procent z nich svými výsledky předčilo odhady analytiků. Nejvíce posiloval technologický index Nasdaq, který zpevnil o 1,7 procenta. Index S&P 500 přidal asi 0,8 a Dow Jones Industrial Average 0,25 procenta.

Díky nervozitě investorů naopak oslabovaly evropské akciové burzy, nejvíce ztratily Milán a Madrid, a to 1,6, respektive 1,18 procenta. Mírně klesl také index DAX frankfurtské burzy, který odepsal 0,2 procenta. Panevropský index Stoxx 600 klesl o 0,21 procenta.

V důsledku posilování pozic v dolarových aktivech zpevnil také americký dolar, který v předchozích dnech vůči euru setrvale ztrácel. Dá se nicméně očekávat, že euro po čtvrtečním měnověpolitickém zasedání ECB opět získá, neboť vedení ECB by mělo rozhodnout o zvýšení základních úrokových sazeb o 0,25 až 0,5 procentního bodu.


Mikolajczak,
Reuters

Mladý muž v obleku pracuje na notebooku, zatímco sedí v autě

Nadcházející webinář ZDARMA

Nvidia: Příběh růstu a inovací - Jak se z vizionářského startupu stala technologickým lídrem

Datum: 3. července

Čas: 18:00

Aktuálně

6 dolarů za hot dog? To je suma, kterou jsou Američané dnes ochotni utratit.

30. 5. 2024

|

0:51

Targetův plán na omezení zboží Pride jej dělá „vypadat slabě“, říká odborník

29. 5. 2024

|

22:59

Akcie Faraday Future se propadají, zaznamenávají největší denní pokles v historii

29. 5. 2024

|

22:45

HP snižuje tempo poklesu prodeje s ohledem na předpokládaný boom PC s AI

29. 5. 2024

|

22:30

Předpověď zisků Salesforce je slabá a akcie klesají

29. 5. 2024

|

22:18

Akcie uzavřely se snížením, v čele byl pokles Dow Jones Industrial Average o 411 bodů.

29. 5. 2024

|

22:05