Search
Close this search box.

Dobré zprávy tlačí akcie společností Moderna a Novavax vzhůru

Portfolio firem, které na trh dodávají vakcíny proti koronaviru, by se mohlo brzy zvětšit. Vedle stávající čtveřice Pfizer/BioNTech, Moderna, AstraZeneca a Johnson & Johnson je blízko úspěchu také Novavax.

Americká biotechnologická společnost Novavax je podle portálu Barrons.com blízko podání žádosti o registraci své vakcíny proti koronaviru. Výsledky třetí fáze klinického testování se mají být brzy k dispozici a pokud budou dostatečně dobré, Novavax nejspíše požádá o registraci americký Úřad pro kontrolu potravin a léčiv (FDA).

Šéf Novavaxu Stan Erck navíc v nedávném rozhovoru pro Bloomberg uvedl, že zpoždění, které Novavax se svou vakcínou nabrala, není otázkou kvality a bezpečnosti očkovací látky, ale dostatečných výrobních kapacit. Do konce letošního roku chce Novavax dodat na globální trh kolem dvou miliard dávek.

Investoři dobré zprávy náležitě ocenili a akcie Novavaxu během středy na newyorské burze posílily v jednu chvíli o více než dvacet procent. Jen několik minut před závěrem středečního obchodování se akcie Novavaxu držely stále nad 170 dolary, přičemž začínaly na necelých 144 dolarech.

S dobrými zprávami přišla ve středu také další biotechnologická společnost, Moderna. Ta oznámila, že podá žádost o plnou registraci své vakcíny proti koronaviru u amerického Úřadu pro kontrolu potravin a léčiv. Dosud měla, podobně jako ostatní výrobci těchto vakcín, schválení pouze podmínečné. Pokud Moderna uspěje, její vakcíny proti SARS-CoV-2 budou moci na trhu zůstat i po odeznění pandemie.

Moderna zároveň vyvíjí vakcíny druhé generace, které by mají být účinnější i proti dalším mutacím koronaviru. Akcie Moderny na informaci reagovaly více než pětiprocentním růstem růstem.


Gatlin, Investors.com
Nathan-Kazis, Barrons.com
Trefis Team, Forbes

Mladý muž v obleku pracuje na notebooku, zatímco sedí v autě

Nadcházející webinář ZDARMA

Jaký vliv budou mít americké volby na akciové trhy?

Datum: 5. června

Čas: 18:00

Aktuálně

Akcie GameStopu stoupají po dokončení prodeje akcií v hodnotě 933 milionů dolarů po šílenství kolem memů

25. 5. 2024

|

1:18

Povzbuzeni výsledky Nvidia, Wall Street doufá v „scénář Zlatovlásky“

25. 5. 2024

|

0:09

Jak Morgan Spurlock a „Super Size Me“ změnili náš pohled na rychlé občerstvení

24. 5. 2024

|

22:30

Nasdaq vede americké akcie výše v pátek, i když Dow ukončuje pětitýdenní vítěznou šňůru

24. 5. 2024

|

22:10

Bydlení zvyšuje náklady na život – ale vyšší sazby nejsou pachatelem

24. 5. 2024

|

21:49

Bidena vyřadili z hlasovacích lístků v Ohiu. Guvernér to označuje za ‚absurdní‘.

24. 5. 2024

|

20:59

Nadcházející webinář:

Jaký vliv budou mít americké volby na akciové trhy?

Datum: 5. června

Čas: 18:00