Search
Close this search box.

Co by se stalo, kdybyste investovali 100 $ týdně do akciového trhu?

Většina z nás nemá tolik peněz, aby si mohla dovolit vyčkávat na ten správný okamžik, kdy budou peníze investovány. Pokud dobře spravujete své příjmy a výdaje, místo toho si každý den můžete vyhradit trochu času,  a věnovat se investicím, které vás později mohou sladce odměnit. 


Samozřejmě, že existují různé odhady, kdy je možné odejít do předčasného důchodu, které předpokládají úspory někde v rozmezí 1 milionu korun (a více). Proto se nám může zdát, že menší pravidelné investice na tom nic nezmění.  

V průběhu času se však tyto malé investice nastřádají, obzvlášť pokud do toho začne působit složené úročení. Pokračujte dále ve čtení, co byste tedy stalo, pokud byste investovali 100 $ týdně do akciové fondu SPDR S&P 500, který sleduje index S&P 500. 


Investice do ETF fondu je snadné

SPDR S&P 500 byl první ETF fond (veřejně obchodovaný fond), jehož činnost byla zahájena v USA. Jakmile byl tento fond spuštěn na trh (leden 1993), obyčejní lidé měli tak možnost levně nakoupit a prodávat investiční košík zahrnující 500 největších a nejznámějších firem. 

Díky nízkým interním nákladům na správu a zároveň nízkému obratu se ETF fond SPDR S&P 500 stal skvělou volbou pro drobné investory, kteří chtěli vlastnit relativně dobře diverzifikované portfolio. 

Následující graf znázorňuje to, co by se stalo, kdybyste pravidelně investovali 100 $ do tohoto ETF fondu od jeho spuštění a reinvestovali vaše dividendy. 

Jednoduchá matematika. 100 $ týdně – to je celkem 5 200 $ za rok a pokud byste zůstali konzistentní po dobu 28 let, vaše investice by se proměnily na úctyhodných 841 000 $. 

Minulá výkonnost fondu není samozřejmě zárukou budoucích výsledků. I přesto, že fond v určitém období podával mizerné výsledky, pořád je to lepší strategie než neinvestovat vůbec. 

Předchozí graf znázorňuje, že byly doby, kdy se celková hodnota portfolia vrátila zpět kolem původní investované částky. Realita je však taková, že pokud byste na místo investování utráceli peníze, nezhodnocovali byste vůbec nic a navíc byste nebyli schopni se podílet na následném růstu trhu. 


Trh je šíleně předražený, nepřijdu tak o své peníze? 

Vývoj na trhu vás může znervózňovat, a vaše reakce je zcela přirozená a racionální. Každý má strach, pokud se hodnota akcií náhle propadne. A to je v pořádku. 

Mějte však na paměti, že se stále bavíme o jedné investiční strategii – a to je investovat týdně 100 $. Takže se nemusíte obávat, že investujete všechny vaše finanční prostředky. 

Pravidelným investováním využíváte tak investiční techniku (DCA – Dollar-Cost Averaging) nákupu fixní dolarové částky určité investice v pravidelném rozvrhu a to bez ohledu na aktuální cenu akcií. 

Chcete se dozvědět jak obchodovat s komoditami?

Zaregistrujte se ZDARMA na nadcházející webinář JAK ZAČÍT OBCHODOVAT S KOMODITAMI. Buďte o krok blíže k finanční nezávislosti!Mladý muž v obleku pracuje na notebooku, zatímco sedí v autě

Nadcházející webinář ZDARMA

Jaký vliv budou mít americké volby na akciové trhy?

Datum: 5. června

Čas: 18:00

Aktuálně

Akcie GameStopu stoupají po dokončení prodeje akcií v hodnotě 933 milionů dolarů po šílenství kolem memů

25. 5. 2024

|

1:18

Povzbuzeni výsledky Nvidia, Wall Street doufá v „scénář Zlatovlásky“

25. 5. 2024

|

0:09

Jak Morgan Spurlock a „Super Size Me“ změnili náš pohled na rychlé občerstvení

24. 5. 2024

|

22:30

Nasdaq vede americké akcie výše v pátek, i když Dow ukončuje pětitýdenní vítěznou šňůru

24. 5. 2024

|

22:10

Bydlení zvyšuje náklady na život – ale vyšší sazby nejsou pachatelem

24. 5. 2024

|

21:49

Bidena vyřadili z hlasovacích lístků v Ohiu. Guvernér to označuje za ‚absurdní‘.

24. 5. 2024

|

20:59

Nadcházející webinář:

Jaký vliv budou mít americké volby na akciové trhy?

Datum: 5. června

Čas: 18:00