Search
Close this search box.

Čínská komise pro cenné papíry chce úžeji spolupracovat s tou americkou

Čínské úřady regulující domácí finanční trh vyjádřily zájem na užší spolupráci se svými americkými protějšky. Důvodem je zpřísnění postupu amerických regulátorů vůči čínským firmám, které chtějí vstupovat na americkou burzu.


Čínská komise pro cenné papíry uvedla, že vzala na vědomí požadavky Americké komise pro cenné papíry na zveřejňování informací o čínských společnostech, které mají zájem vstupovat na americké finanční trhy. Podle Číňanů by obě strany měly „podporovat ducha vzájemného respektu a posílit komunikaci o regulaci týkající se čínských akcií“, uvedla agentura Reuters.

Americký regulátor v pátek uvedl, že bude po čínských společnostech požadovat, aby upozorňovaly na nejistotu, která souvisí s možnými kroky čínské vlády, které by mohly následně ovlivnit finanční situaci těchto společností, včetně jejich výkonnosti. Americká komise pro cenné papíry si přeje, aby tak čínské společnosti učinily dříve, než si na americké burzy půjdou pro kapitál od investorů.

Čínské společnosti budou muset také uvádět, zda jim Čínská komise pro cenné papíry nezakázala vstup na burzu ve Spojených státech, nebo zda jim nehrozí riziko, že jim dřívější povolení bude odebráno.

Regulátor v nejlidnatější zemi světa totiž zpřísnil své požadavky na vstupy čínských firem na zahraniční burzy poté, co zahájila řízení ve věci kybernetické bezpečnosti s čínskou platformou Didi Global pro poskytování alternativní taxislužby. Stalo se tak právě jen pár dní po vstupu Didi Global na newyorskou burzu. A podle Američanů je taková událost hrozbou pro investory, kteří si akcie Didi Global při jejím úpisu koupili.


Yang, Cadell, Reuters

Mladý muž v obleku pracuje na notebooku, zatímco sedí v autě

Nadcházející webinář ZDARMA

Jaký vliv budou mít americké volby na akciové trhy?

Datum: 5. června

Čas: 18:00

Aktuálně

Trumpův imigrační plán by mohl přidat biliony dolarů k národnímu dluhu

18. 5. 2024

|

1:03

Horská dráha Roaring Kitty: Šílenství kolem GameStop a AMC je ‚výjimečná událost‘

18. 5. 2024

|

0:10

Proč se ETF ARK Innovation od Cathie Woodové potýká s problémy, přestože na akciovém trhu probíhá rally.

17. 5. 2024

|

23:28

Pracovníci závodu Mercedes v Alabamě hlasují proti odborům, což zpomaluje snahy UAW na jihu

17. 5. 2024

|

22:28

Dow uzavřel poprvé v historii nad 40 tisíci, S&P 500 zaznamenal 4. týdenní růst v řadě

17. 5. 2024

|

22:07

Ti, kdo se nejvíce těší na Dow 40,000? Prodejci klobouků.

17. 5. 2024

|

21:34

Nadcházející webinář:

Jaký vliv budou mít americké volby na akciové trhy?

Datum: 5. června

Čas: 18:00