Search
Close this search box.

Čína mění pohled na vstup domácích firem na zahraniční burzy. Hned tři se chystají do Curychu

Trojice čínských společností se chystá vstoupit na největší akciovou burzu ve Švýcarsku. Čína tím potvrzuje přehodnocení přístupu k zalistovávání domácích firem na zahraničních akciových parketech.


Sany Heavy Industry Corporation, Gotion High Tech Corporation a Lepu Medical Technology Corporation je trojice čínských firem, které mají v plánu stát se součástí curyšské burzy. Čínská vláda se dosud stavěla k zahraničním burzovním debutům domácích firem rezervovaně. Do jisté míry šlo o dozvuky obchodní války, kterou mezi Spojenými státy a Čínou krátce po svém nástupu do úřadu rozpoutal někdejší americký prezident Donald Trump.

Čína však už před koncem loňského roku dala najevo svou ochotu přehodnotit přístup k zalistovávání domácích firem na zahraničních akciových trzích a zmíněná trojice má být toho potvrzením. Burzy v Curychu, Londýně nebo Frankfurtu se mají více propojit s burzou v Šanghaji. Právě Evropa využila určitého ochladnutí ekonomických vztahů mez USA a Čínou a nabídla své burzy jako alternativu k burzám americkým.

Všechny tři uvedené čínské společnosti se nechaly slyšet, že vstup na burzu v Curychu chtějí využít ke své expanzi a získání financí pro dodatečné investice. Sany Heavy Industry podniká ve stavebnictví a těžbě, Gotion High Tech se soustředí na výrobu lithiových baterií pro elektromobily, Lepu Medical se zaměřuje na výrobu zdravotnických přístrojů a vybavení včetně testů na koronavirus nebo ochranných pomůcek.


Ahmann,
Reuters


Mladý muž v obleku pracuje na notebooku, zatímco sedí v autě

Nadcházející webinář ZDARMA

Jaký vliv budou mít americké volby na akciové trhy?

Datum: 5. června

Čas: 18:00

Aktuálně

Akcie GameStopu stoupají po dokončení prodeje akcií v hodnotě 933 milionů dolarů po šílenství kolem memů

25. 5. 2024

|

1:18

Povzbuzeni výsledky Nvidia, Wall Street doufá v „scénář Zlatovlásky“

25. 5. 2024

|

0:09

Jak Morgan Spurlock a „Super Size Me“ změnili náš pohled na rychlé občerstvení

24. 5. 2024

|

22:30

Nasdaq vede americké akcie výše v pátek, i když Dow ukončuje pětitýdenní vítěznou šňůru

24. 5. 2024

|

22:10

Bydlení zvyšuje náklady na život – ale vyšší sazby nejsou pachatelem

24. 5. 2024

|

21:49

Bidena vyřadili z hlasovacích lístků v Ohiu. Guvernér to označuje za ‚absurdní‘.

24. 5. 2024

|

20:59

Nadcházející webinář:

Jaký vliv budou mít americké volby na akciové trhy?

Datum: 5. června

Čas: 18:00