Search
Close this search box.

Čína chce domácím technologickým firmám zakázat vstup na zahraniční burzy

Čínské úřady připravují regulaci, podle které by domácí technologické společnosti nesměly vstupovat na zahraniční akciové burzy. Zejména ve Spojených státech. Důvodem má být nepřiměřené bezpečnostní riziko.


Zákaz se má týkat internetových firem, jejichž potenciální datový únik představuje pro Čínu bezpečnostní riziko. S odkazem na dobře informované zdroje to uvedla agentura Reuters. Regulace má dopadnout také na společnosti, které mají možnost ovlivňovat ideologické otázky.

Připravovaná pravidla jsou prý daleko přísnější než ta dosavadní. Každý uchazeč o vstup na zahraniční burzu bude podroben důkladnému zkoumání a vyhodnocování právě rizika, které by IPO na některém ze zahraničních trhů mohlo znamenat pro čínskou národní bezpečnost.

Každá internetová společnost bude vyzvána, aby na tomto přezkumu spolupracovala s čínskou Kyberbezpečnostní administrativou (CAC – Cybersecurity Administration of China). Úřad následně posoudí, zda žádosti o vstup na zahraniční burzu povolí, či nikoli.

O zpřísnění čínských pravidel pro vstup domácích firem na zahraniční trhy se už hovoří řadu týdnů. Nyní pravidla získávají jasnější kontury, což ovšem příliš na klidu investorům nepřidává. Právě v obavách před silnější regulací čínské akciové trhy nemohou najít jasný směr a vesměs se střídají obchodní dny, kdy mírně rostou a kdy naopak mírně klesají.

Souhrnný index burzy v Šanghaji za posledních šest měsíců vykázal pokles o necelé procento. Z hlediska vývoje od začátku roku pak o půl procenta zpevnil.


Munroe, Yan, Acharya,
Reuters

Chcete se dozvědět jak limitovat rizika?

Zaregistrujte se ZDARMA na nadcházející webinář JAK LIMITOVAT RIZIKA A MAXIMALIZOVAT VÝNOS. Buďte o krok blíže k finanční nezávislosti!Mladý muž v obleku pracuje na notebooku, zatímco sedí v autě

Nadcházející webinář ZDARMA

Nvidia: Příběh růstu a inovací - Jak se z vizionářského startupu stala technologickým lídrem

Datum: 3. července

Čas: 18:00

Aktuálně

6 dolarů za hot dog? To je suma, kterou jsou Američané dnes ochotni utratit.

30. 5. 2024

|

0:51

Targetův plán na omezení zboží Pride jej dělá „vypadat slabě“, říká odborník

29. 5. 2024

|

22:59

Akcie Faraday Future se propadají, zaznamenávají největší denní pokles v historii

29. 5. 2024

|

22:45

HP snižuje tempo poklesu prodeje s ohledem na předpokládaný boom PC s AI

29. 5. 2024

|

22:30

Předpověď zisků Salesforce je slabá a akcie klesají

29. 5. 2024

|

22:18

Akcie uzavřely se snížením, v čele byl pokles Dow Jones Industrial Average o 411 bodů.

29. 5. 2024

|

22:05