Search
Close this search box.

Chcete opravdu zbohatnout? Nejsolidnější kryptoměna, kterou si teď bez váhání můžete pořídit

Charlie Munger, letitá pravá ruka Warrena Buffetta, nedávno předpověděl, že během nadcházejících 100 let inflace způsobí pokles hodnoty fiat měny (tj. měny emitované vládou) na nulu. Mungerovy zkušenosti mluví samy za sebe, a proto ho lidé mají tendenci poslouchat, kdykoli má co říct o trzích nebo ekonomice.  


Tyto úvahy jsou cenné vzhledem k současnému ekonomickému prostředí, kdy prudce rostoucí inflace zaujímá přední stránky novin a ohrožuje peněženky spotřebitelů. Z investičního hlediska však mají lidé před sebou zajímavou možnost vsadit své peníze na revoluční kryptoměnu. Řeč je o kryptoměně, kterou veřejnost velmi dobře zná. Pokud hledáte možnosti, kde zhodnocovat své úspory, měli byste o Bitcoinu (CRYPTO: BTC) vážně uvažovat.  Bitcoin je nyní legitimním uchovatelem hodnoty  


Kryptoměny již nemohou být investory ignorovány. A zejména Bitcoin se svou více než desetiletou historií upevňuje pozici rozumného místa pro uložení peněz. Institucionální investoři, jako je ARK Invest, jsou vůči Bitcoinu velmi optimističtí. A korporace jako Block, MicroStrategy a Tesla dokonce převedly část hotovosti ve svých rozvahách na tuto kryptoměnu. 

Se zavedením bezpečného a bezporuchového propojení mezi tradičním finančním systémem a krypto ekonomikou, jako je například nabídka Prime společnosti Coinbase Global, je pro subjekty snadné získat expozici v této rozvíjející se třídě aktiv.  

Pak je tu potenciál skutečné využitelnosti Bitcoinu. Ostatní státy by mohly následovat Salvador a učinit z Bitcoinu zákonné platidlo na svém teritoriu. A obrovský globální trh s převody peněz, který dosahuje přibližně 500 miliard dolarů, je kvůli pomalému zpracování a vysokým poplatkům zralý na restrukturalizaci. Řešením by opět mohl být Bitcoin.   

Ačkoli se budoucí výnosy nemusí podobat těm minulým, doufejme, že existuje velká šance, že Bitcoin bude i v následujících letech překonávat trh.  Bitcoin jako zajištění proti inflaci  


Inflace, kterou od velké recese podporuje velmi uvolněná měnová politika, je klíčovým prvkem moderního kapitalismu, neboť podněcuje spotřebitele k utrácení. A právě na to Charlie Munger narážel. 

Bitcoin se naopak charakterizuje absolutní omezeností. V oběhu bude vždy pouze 21 milionů coinů, a to na základě počítačového kódu, se kterým nelze manipulovat. Taková situace je v příkrém rozporu s fiat měnou.   

Vzhledem k tomu, že inflace v uplynulých měsících dosáhla rekordních hodnot, je koncept Bitcoinu jako zajištění proti rostoucím cenám intenzivně zkoumán. Když se k tomu přidá zvýšené geopolitické riziko, investoři by očekávali, že bezpečná aktiva, jako je zlato, získají nový impuls. 

Tato situace se naplnila, protože drahý kov letos vzrostl o přibližně 8 %. Bitcoin se naopak v roce 2022 k 8. březnu propadl o 19 %. Vyplatí se však přiblížit a lépe pochopit skutečný cíl investování.  

Není rozumné krátkodobě přecházet do jiných tříd aktiv jen kvůli určitým makroekonomickým událostem. Cílem investování, které je dlouhodobou strategií (minimálně na pět let dopředu), je v podstatě zvýšit kupní sílu v čase. Tento jednoduchý fakt je důvodem, proč je držení hotovosti v delším časovém horizontu tak nevýhodným finančním rozhodnutím. Její kupní hodnotu snižuje právě inflace.  

S ohledem na tento časový rámec je naprosto zřejmé, že Bitcoin z hlediska tvorby skutečného bohatství drtí zlato. Za posledních pět let vzrostla cena unce zlata o pouhých 60 % (k 8. březnu), zatímco cena Bitcoinu za stejnou dobu prudce vzrostla o více než 3 200 %. Nepochybně se v daném měsíci, čtvrtletí nebo dokonce roce může stát cokoliv. V delším časovém horizontu je však Bitcoin jasným vítězem.  

I přes extrémní volatilitu, kterou by investoři museli snášet, je Bitcoin solidním doplňkem dobře diverzifikovaného portfolia. A přestože Charlie Munger digitální aktiva veřejně odsoudil, jeho komentáře o inflaci a klesající hodnotě tradičních měn by měly investory přivést právě k Bitcoinu.  


Neil Patel  
The Motley Fool  


Mladý muž v obleku pracuje na notebooku, zatímco sedí v autě

Nadcházející webinář ZDARMA

Jaký vliv budou mít americké volby na akciové trhy?

Datum: 5. června

Čas: 18:00

Aktuálně

Akcie GameStopu stoupají po dokončení prodeje akcií v hodnotě 933 milionů dolarů po šílenství kolem memů

25. 5. 2024

|

1:18

Povzbuzeni výsledky Nvidia, Wall Street doufá v „scénář Zlatovlásky“

25. 5. 2024

|

0:09

Jak Morgan Spurlock a „Super Size Me“ změnili náš pohled na rychlé občerstvení

24. 5. 2024

|

22:30

Nasdaq vede americké akcie výše v pátek, i když Dow ukončuje pětitýdenní vítěznou šňůru

24. 5. 2024

|

22:10

Bydlení zvyšuje náklady na život – ale vyšší sazby nejsou pachatelem

24. 5. 2024

|

21:49

Bidena vyřadili z hlasovacích lístků v Ohiu. Guvernér to označuje za ‚absurdní‘.

24. 5. 2024

|

20:59

Nadcházející webinář:

Jaký vliv budou mít americké volby na akciové trhy?

Datum: 5. června

Čas: 18:00