Search
Close this search box.

Bitcoin se stabilizoval. Pomůže to akciím kryptoměnové burzy Coinbase?

Kryptoměny mají za sebou divoké dva týdny. Po měsících nepřetržitého růstu se dostavil výprodej a hodnota Bitcoinu, Etherea a dalších digitálních měn se propadla o desítky procent. To se odrazilo také na akciích největší americké kryptoměnové burzy Coinbase.

Když kryptoměnová burza Coinbase vstupovala v polovině dubna na newyorskou akciovou burzu, své akcie upisovala za 250 dolarů. Od té doby akcie Coinbase stihly vystoupat na bezmála 430 dolarů i klesnout na současných 236 dolarů. Ukázalo se, že hodnota akcií Coinbase je svázána s vývojem hodnoty kryptoměn.

V posledních dnech se však kryptoměnové trhy stabilizovaly a zatím se zdá, že Bitcoin, Ethereum a ani další typy digitálních měn by neměly podlehnout dalšímu prodejnímu tlaku. Coinbase má však oproti kryptoměnám jednu výhodu – její prosperita nezávisí na tom, kolik právě konkrétní kryptoměna stojí, ale jak objemné jsou obchody s nimi. Coinbase totiž vydělává na poplatcích za zprostředkování kryptoměnových obchodů. A ty probíhají, ať už kryptoměny posilují nebo oslabují.

Coinbase zprostředkovává obchody s více než 50 kryptoměnami. Za první letošní čtvrtletí její tržby dosáhly 1,8 miliardy dolarů a zisk na akcii 3,05 dolaru. Obojí v souladu s očekáváním analytiků na Wall Street. Tržby Coinbase meziročně vzrostly o 845 procent, zisk o 2350 procent. Do konce letošního roku Coinbase očekává nárůst počtu ověřených uživatelů na 56 milionů, kteří pomocí této obchodní platformy budou obsluhovat aktiva v hodnotě převyšující 220 miliard dolarů. Nemálo investorů je proto přesvědčeno, že akcie Coinbase má smysl zahrnout do svého portfolia.


Aslam, Forbes
Sozzi, Yahoo! Finance
Lehtonen, Investors.com

Mladý muž v obleku pracuje na notebooku, zatímco sedí v autě

Nadcházející webinář ZDARMA

Jaký vliv budou mít americké volby na akciové trhy?

Datum: 5. června

Čas: 18:00

Aktuálně

Akcie GameStopu stoupají po dokončení prodeje akcií v hodnotě 933 milionů dolarů po šílenství kolem memů

25. 5. 2024

|

1:18

Povzbuzeni výsledky Nvidia, Wall Street doufá v „scénář Zlatovlásky“

25. 5. 2024

|

0:09

Jak Morgan Spurlock a „Super Size Me“ změnili náš pohled na rychlé občerstvení

24. 5. 2024

|

22:30

Nasdaq vede americké akcie výše v pátek, i když Dow ukončuje pětitýdenní vítěznou šňůru

24. 5. 2024

|

22:10

Bydlení zvyšuje náklady na život – ale vyšší sazby nejsou pachatelem

24. 5. 2024

|

21:49

Bidena vyřadili z hlasovacích lístků v Ohiu. Guvernér to označuje za ‚absurdní‘.

24. 5. 2024

|

20:59

Nadcházející webinář:

Jaký vliv budou mít americké volby na akciové trhy?

Datum: 5. června

Čas: 18:00