Search
Close this search box.

Bitcoin po výrocích americké centrální bankéřky výrazně oslabil. Čeká se další růst sazeb

Zatímco ještě koncem minulého týdne se hodnota Bitcoinu téměř neomylně blížila hranici 30 tisíc dolarů, růst se těsně nad 28 tisíci zastavil a nejrozšířenější kryptoměna se vydala opačným směrem. Během středečního obchodování však přišel propad o více než tři procenta. Vinu na tom nesly výroky jedné vlivné americké centrální bankéřky.

„Nevidím skutečně žádný pádný důvod k pozastavení zvyšování úrokových sazeb,“ nechala se slyšet šéfka clevelandské pobočky Federálního rezervního systému (americké centrální banky) Loretta Mesterová.

„Spíše bych se klonila k dalšímu růstu sazeb a jejich držení na zvýšené úrovni po dobu, než si budeme jistější v tom, kam směřuje ekonomika,“ dodala Mesterová v rozhovoru pro britský list Financial Times.

Slova Mesterové odstartovala výprodeje na kryptoměnovém trhu, přičemž samotný Bitcoin zaznamenal během několika málo hodin pokles z více než 28 tisíc pod 27 dolarů.

Bitcoin tak v krátké době ztratil více než tři procenta své hodnoty. Podobné ztráty zaznamenaly i další kryptoměny, zejména Ethereum nebo Binance Coin.

Další zpřísňování měnové politiky Federálním rezervním systémem je pro kryptoměnové investory (a nejen pro ně) špatnou zprávou.

Fed vysílá signál, že není ochoten tolerovat inflaci vysoko nad dvouprocentním cílem, a tak hodlá vytvářet takové podmínky na trhu, které povedou k omezování přebytečné likvidity. A tedy zdrojů pro investice do kryptoměn či jiných aktiv.

Tím pádem dochází k výprodejům, kdy se investoři snaží kryptoaktiv zbavit ještě dříve, než jejich cena propadne, čímž ale samotný pokles hodnoty vyvolají.

Zdroj: Smith – Financial Times, Godbole – CoinDesk.com

Mladý muž v obleku pracuje na notebooku, zatímco sedí v autě

Nadcházející webinář ZDARMA

Nvidia: Příběh růstu a inovací - Jak se z vizionářského startupu stala technologickým lídrem

Datum: 3. července

Čas: 18:00

Aktuálně

6 dolarů za hot dog? To je suma, kterou jsou Američané dnes ochotni utratit.

30. 5. 2024

|

0:51

Targetův plán na omezení zboží Pride jej dělá „vypadat slabě“, říká odborník

29. 5. 2024

|

22:59

Akcie Faraday Future se propadají, zaznamenávají největší denní pokles v historii

29. 5. 2024

|

22:45

HP snižuje tempo poklesu prodeje s ohledem na předpokládaný boom PC s AI

29. 5. 2024

|

22:30

Předpověď zisků Salesforce je slabá a akcie klesají

29. 5. 2024

|

22:18

Akcie uzavřely se snížením, v čele byl pokles Dow Jones Industrial Average o 411 bodů.

29. 5. 2024

|

22:05