Search
Close this search box.

Bitcoin má za sebou další týden jako na houpačce. Nemůže se odrazit od 20tisícové hranice

Nejstarší a nejrozšířenější kryptoměna Bitcoin si v uplynulých sedmi dnech opět prošla poměrně divokým vývojem. Střídala se období, kdy se obchodoval za více než 20 tisíc dolarů, s obdobími, kdy sotva ubránil hranici 19 tisíc.


Kryptoměnový trh stále prochází konsolidací a hledá ztracenou rovnováhu. Důkazem budiž zatím poslední oběť, která padla na oltář kryptoměnovému výprodeji. O bankrotovou ochranu totiž ve čtvrtek požádala společnost Celsius Network, která poskytuje úvěry právě v digitálních měnách.

Celsius Network už v červnu zmrazil výběry investovaných peněz. A jako důvod uvedl „extrémní podmínky na trhu“, jak uvedla agentura Reuters. Kolem 1,7 milionu klientů firmy tak ztratilo přístup ke svým vkladům. Americký regulátor finančního trhu následně zahájil vyšetřování tohoto kroku.

Trh s Bitcoinem na zprávu nejprve zareagoval prudkým propadem hodnoty digitální měny, která se snížila na dohled 19,5 tisíce dolarů. V dalším průběhu čtvrtečního obchodování docházelo k mírnému vymazávání ztráty a Bitcoin poté asi o 4,7 procenta zpevnil oproti předchozímu dni.

Jenže pád společnosti Celsius Network rozhodně není dobrou zprávou pro kryptoměnové investory. Důvěra v digitální měny je již tak řadu týdnů výrazně narušena a každá taková událost ji dále podlamuje. Dá se proto očekávat, že kryptoměnové trhy budou i nadále hledat svůj jasný směr a v současné turbulentní době neexistuje žádná indicie, že by se měly z aktuálních potíží brzy vymanit.


Ponnezhath, Reuters
Ahlstrand, CoinDesk.com

Mladý muž v obleku pracuje na notebooku, zatímco sedí v autě

Nadcházející webinář ZDARMA

Nvidia: Příběh růstu a inovací - Jak se z vizionářského startupu stala technologickým lídrem

Datum: 3. července

Čas: 18:00

Aktuálně

6 dolarů za hot dog? To je suma, kterou jsou Američané dnes ochotni utratit.

30. 5. 2024

|

0:51

Targetův plán na omezení zboží Pride jej dělá „vypadat slabě“, říká odborník

29. 5. 2024

|

22:59

Akcie Faraday Future se propadají, zaznamenávají největší denní pokles v historii

29. 5. 2024

|

22:45

HP snižuje tempo poklesu prodeje s ohledem na předpokládaný boom PC s AI

29. 5. 2024

|

22:30

Předpověď zisků Salesforce je slabá a akcie klesají

29. 5. 2024

|

22:18

Akcie uzavřely se snížením, v čele byl pokles Dow Jones Industrial Average o 411 bodů.

29. 5. 2024

|

22:05