Search
Close this search box.

Biofarmaceutické firmy od počátku roku tápou. Co je může vzkřísit?

Přestože biofarmaceutické firmy patří k těm perspektivním v rámci zdravotnického sektoru, jejich akcie od počátku roku výrazně ztrácejí. Do značné míry to lze přičíst pandemii koronaviru a zájmu investorů o farmaceutické společnosti, které úspěšně vyvinuly účinnou vakcínu.

Jenže biofarmaceutické firmy rozhodně mají co nabídnout. V následujících měsících je čeká několik milníků, které mohou pozornost investorů opět přitáhnout. Zřejmě nejočekávanější událostí roku v biofarmaceutickém sektoru je posuzování léku na Alzheimerovu chorobu aducanumab z dílny americké společnosti Biogen americkým Úřade pro kontrolu potravin a léčiv (FDA).

Pokud mu FDA dá zelenou, bude to první schválený lék svého druhu za poslední dvě desetiletí. Verdikt má přijít 7. června. Také ve vzniku dalšího léku hraje významnou roli Biogen. Ten ve spolupráci se společností Sage Therapeutics vyvíjí terapii pro léčbu depresivních poruch.

Během léta mají probíhat fáze 2b/3 klinické studie vakcíny proti koronaviru společnosti CureVac. Podle analytiků by úspěch mohl přinést akciím této firmy zvýšení hodnoty až o 30 procent. Začátkem června má FDA posuzovat lék lybalvi společnosti Alkermes pro léčbu schizofrenie, v červenci pak lék roxadustat společnosti FibroGen, který se používá k léčbě anémie. Není třeba zdůrazňovat, že výsledky rozhodnutí FDA se odrazí na hodnotě akcií uvedených firem.


Nathan-Kazis, Barron´s
Divan, Mizuho

Mladý muž v obleku pracuje na notebooku, zatímco sedí v autě

Nadcházející webinář ZDARMA

Jaký vliv budou mít americké volby na akciové trhy?

Datum: 5. června

Čas: 18:00

Aktuálně

Akcie GameStopu stoupají po dokončení prodeje akcií v hodnotě 933 milionů dolarů po šílenství kolem memů

25. 5. 2024

|

1:18

Povzbuzeni výsledky Nvidia, Wall Street doufá v „scénář Zlatovlásky“

25. 5. 2024

|

0:09

Jak Morgan Spurlock a „Super Size Me“ změnili náš pohled na rychlé občerstvení

24. 5. 2024

|

22:30

Nasdaq vede americké akcie výše v pátek, i když Dow ukončuje pětitýdenní vítěznou šňůru

24. 5. 2024

|

22:10

Bydlení zvyšuje náklady na život – ale vyšší sazby nejsou pachatelem

24. 5. 2024

|

21:49

Bidena vyřadili z hlasovacích lístků v Ohiu. Guvernér to označuje za ‚absurdní‘.

24. 5. 2024

|

20:59

Nadcházející webinář:

Jaký vliv budou mít americké volby na akciové trhy?

Datum: 5. června

Čas: 18:00