Search
Close this search box.

Bidenův infrastrukturní balíček prospěje americkým stavebníkům. Které firmy sledovat?

Balíček na podporu rozvoje americké (nejen) dopravní infrastruktury skoro za bilion dolarů už nese své ovoce. Prospěl totiž akciím několika stavebních firem, které by z rozsáhlého budování silnic, dálnic, železnice či dobíjecí infrastruktury pro elektromobily a stanic pro tankování vodíku mohly těžit.


Do nejrůznějších typů infrastruktury má jít v příštích pěti letech 973 miliard dolarů. Nejvíce se investice zvýší do budování dálnic, a to o rovných padesát procent, přičemž z celkového objemu peněz spolknou více než třetinu (348 miliard). Necelých 100 miliard půjde do veřejné dopravy, 25 miliard do letectví, 19 miliard na vícedruhové projekty, zbylých 490 miliard budou USA investovat do dalších programů, které souvisí zejména se zelenou transformací ekonomiky.

Podle analytiků poradenské společnosti Jefferies´ se dá už nyní odhadnout, které firmy budou z balíčku profitovat. A těch by si investoři měli všímat. Tyto společnosti totiž velmi pravděpodobně budou v příštích pěti letech schopny zvyšovat své tržby, ale i zisky dvoucifernými tempy růstu.

Vůbec nejvíce by z Bidenova infrastrukturního balíčku měla těžit společnost Martin Marietta Materials Inc. Její obrat má do roku 2024 vzrůst přibližně o polovinu ze současných pěti miliard dolarů. Pětici pak doplňují ještě Vulcan Materials Co., Eagle Materials Inc., Summit Materials Inc. Class A a WillScot Mobile Mini Holdings Corp. Class A.

Největší nárůst zisku se pak očekává u společnosti WillScot. Do roku 2024 by se měl totiž více než zdvojnásobit. Ale ani v případě zbývajících čtyř firem se očekávané zvýšení ziskovosti nedostává pod 60 procent. Akcie uvedených společností navíc už stačily zareagovat, když na počátku obchodního týdne posílily v rozmezí 3 až 7 procent.


Van Doorn,
Marketwatch.com


Jak začít obchodovat na platformě MetaTrader 5?

Zaregistrujte se ZDARMA na nadcházející webinář naučte se obchodovat pomocí nástroje MetaTrader 5. Více informací se dozvíte na webináři!Mladý muž v obleku pracuje na notebooku, zatímco sedí v autě

Nadcházející webinář ZDARMA

Nvidia: Příběh růstu a inovací - Jak se z vizionářského startupu stala technologickým lídrem

Datum: 3. července

Čas: 18:00

Aktuálně

6 dolarů za hot dog? To je suma, kterou jsou Američané dnes ochotni utratit.

30. 5. 2024

|

0:51

Targetův plán na omezení zboží Pride jej dělá „vypadat slabě“, říká odborník

29. 5. 2024

|

22:59

Akcie Faraday Future se propadají, zaznamenávají největší denní pokles v historii

29. 5. 2024

|

22:45

HP snižuje tempo poklesu prodeje s ohledem na předpokládaný boom PC s AI

29. 5. 2024

|

22:30

Předpověď zisků Salesforce je slabá a akcie klesají

29. 5. 2024

|

22:18

Akcie uzavřely se snížením, v čele byl pokles Dow Jones Industrial Average o 411 bodů.

29. 5. 2024

|

22:05