Search
Close this search box.

Berkshire Hathaway obměňuje investiční portfolio

Skupina amerického miliardáře Warrena Buffetta oznámila, že se zbavila části akcií v několika farmaceutických společnostech. Současně ale akcie jiných přikoupila. Vyplývá to z údajů, které muselo byznysové impérium sdělit americkým regulátorům na konci června.


Buffettův holding se ve druhém letošním čtvrtletí zbavil akcií farmaceutických společností Biogen, Abbvie, Bristol-Myers Squibb a Merck v souhrnné hodnotě 180 miliard dolarů. Naopak nakoupil akcie za necelých 47 milionů ve společnosti Organon, která se specializuje na výrobu antikoncepce a dalších zdravotnických výrobků pro ženy.

Organon je bývalá společnost farmaceutické skupiny Merck, která se od ní oddělila během prvního letošního pololetí. Vyplývá to z údajů, které Berkshire Hathaway pravidelně sděluje americkým regulátorům.

Skupina Berkshire Hathaway je v dosavadním průběhu letošního roku čistým prodávajícím majetkových podílů v akciových společnostech. Bilance nákupů a prodejů je 1,1 miliardy dolarů ve prospěch prodejů.

Největšími akciovými investicemi Buffetovy skupiny tak zůstává podíl ve společnosti Apple v hodnotě 124,3 miliardy dolarů a Bank of America za více než 42 miliard dolarů.

Vedle prodejů akcií farmaceutických firem Berkshire Hathaway oznámila redukci podílů ve společnostech Chevron, General Motors, Liberty Global, Marsh & McLennan a US Bancorp. Svoje podíly naopak zvýšila v maloobchodním řetězci Kroger Co, nábytkářském řetězci RH a pojišťovací společnosti Aon Plc.

Berkshire Hathaway se může také pochlubit držením volné hotovosti (nebo jejich ekvivalentů) v hodnotě převyšující 144 miliard dolarů.


Stempel,
Reuters

Mladý muž v obleku pracuje na notebooku, zatímco sedí v autě

Nadcházející webinář ZDARMA

Nvidia: Příběh růstu a inovací - Jak se z vizionářského startupu stala technologickým lídrem

Datum: 3. července

Čas: 18:00

Aktuálně

6 dolarů za hot dog? To je suma, kterou jsou Američané dnes ochotni utratit.

30. 5. 2024

|

0:51

Targetův plán na omezení zboží Pride jej dělá „vypadat slabě“, říká odborník

29. 5. 2024

|

22:59

Akcie Faraday Future se propadají, zaznamenávají největší denní pokles v historii

29. 5. 2024

|

22:45

HP snižuje tempo poklesu prodeje s ohledem na předpokládaný boom PC s AI

29. 5. 2024

|

22:30

Předpověď zisků Salesforce je slabá a akcie klesají

29. 5. 2024

|

22:18

Akcie uzavřely se snížením, v čele byl pokles Dow Jones Industrial Average o 411 bodů.

29. 5. 2024

|

22:05