Search
Close this search box.

Banka JP Morgan: Pandemie letos skončí, proto se vyplatí vsadit na akcie těchto firem

Přestože se světem šíří koronavirová varianta omikron, mohl by letošní rok znamenat konec pandemie covidu. Myslí si to analytici americké investiční banky JP Morgan, jež zároveň říkají, na které akcie se proto vyplatí vsadit.


„Náš pohled je takový, že rok 2022 bude rokem kompletního globálního zotavení a koncem pandemie. To povede k návratu do normálu, na který jsme byli zvyklí před propuknutím pandemie covidu,“ uvedl pro portál Yahoo! Finance Marko Kolanovic, šéf oddělení globálního výzkumu banky JP Morgan.

Kolanovic a spol předpovídají, že rapidně vzroste spotřebitelská poptávka, což mimo jiné znamená poptávku po cestování a ubytovacích službách. Má proto smysl sledovat vývoj akcií společností, které z tohoto byznysu těží.

Mezi trojici nejnadějnějších titulů JP Morgan řadí platformu pro zprostředkování ubytování Airbnb. Její akcie během roku 2021 zpevnily jen o 13 procent. Nicméně s tím, jak dojde k rozmachu cestování, lidé se k Airbnb vrátí, jsou přesvědčeni analytici JP Morgan. Byznys Airbnb už ve třetím loňském kvartále zaznamenal meziroční nárůst tržeb o 67 procent, zisk přesál 800 milionů dolarů.

Za podobně nadějnou JP Morgan považuje akcie společnosti Carnival Corp., která je největším americkým provozovatelem výletních lodí. Tento byznys zatím nezaznamenal výraznější vzestup, drží však výrazný objem likvidity (téměř 8 miliard dolarů), což by jí mělo pomoci se rychle vrátit na trh, pokud dojde k otevření turistického ruchu.

Analytici JP Morgan v neposlední řadě doporučují sledovat akcie další ubytovací platformy, a to Booking Holdings. Ta podobně jako Airbnb již ve třetím loňském kvartále zaznamenala obrovský nárůst obratu, a to o 77 procent meziročně. Akcie Booking Holdings přitom zpevnily za uplynulý rok jen o osm procent.


Jarvis,
Yahoo! Finance


Mladý muž v obleku pracuje na notebooku, zatímco sedí v autě

Nadcházející webinář ZDARMA

Jaký vliv budou mít americké volby na akciové trhy?

Datum: 5. června

Čas: 18:00

Aktuálně

Trumpův imigrační plán by mohl přidat biliony dolarů k národnímu dluhu

18. 5. 2024

|

1:03

Horská dráha Roaring Kitty: Šílenství kolem GameStop a AMC je ‚výjimečná událost‘

18. 5. 2024

|

0:10

Proč se ETF ARK Innovation od Cathie Woodové potýká s problémy, přestože na akciovém trhu probíhá rally.

17. 5. 2024

|

23:28

Pracovníci závodu Mercedes v Alabamě hlasují proti odborům, což zpomaluje snahy UAW na jihu

17. 5. 2024

|

22:28

Dow uzavřel poprvé v historii nad 40 tisíci, S&P 500 zaznamenal 4. týdenní růst v řadě

17. 5. 2024

|

22:07

Ti, kdo se nejvíce těší na Dow 40,000? Prodejci klobouků.

17. 5. 2024

|

21:34

Nadcházející webinář:

Jaký vliv budou mít americké volby na akciové trhy?

Datum: 5. června

Čas: 18:00