Search
Close this search box.

Automobilky se připravují na elektrickou budoucnost. Akcie kterých stojí za sledování?

Akcie automobilky Tesla ztratily v uplynulém týdnu kolem deseti procent své hodnoty. Začal se projevovat výsledek twitterového hlasování, v němž uživatelé Elonu Muskovi doporučili, aby se zbavil desetiny svého podílu. A on to učinil. Tesla a další automobilky jsou ale podle analytiků vhodným cílem pro investování.


Elon Musk v uplynulém týdnu otestoval psychickou odolnost investorů, kteří drží akcie Tesly. Prodal totiž už několik milionů akcií v hodnotě téměř sedmi miliard dolarů. A zřejmě ještě další prodá. Doporučili mu to totiž uživatelé Twitteru, kde se jich nejbohatší člověk planety zeptal, zda to má udělat.

Přestože Tesla ztratila asi desetinu své hodnoty, nenachází se v ryzí „buy“ zóně. To by cena akcií musela klesnout někam k hodnotě 900 dolarů, Tesla se však v pátek obchodovala asi o 130 dolarů výše. Aktuální vývoj akcií Tesly se však dá využít k jejich dokoupení.

O něco lépe z hlediska nákupního doporučení si momentálně stojí akcie General Motors. Automobilka navíc masivně investuje do výroby a vývoje elektromobilů a vozidel s autonomním řízením. Do roku 2025 chce GM uvést na trh kolem 30 elektrických modelů, v mnoha případech půjde o „starou“ klasiku, jen v elektrifikované verzi.

Analytici rovněž doporučují sledovat akcie Fordu, které se nacházejí asi tři dolary nad cenou, při níž je rozhodně vhodné do nich investovat. Ford rovněž posiluje investice do elektromobility, do konce dekády očekává, že až 40 procent tržeb zajistí právě elektromobily.

Odborníci také radí mít v hledáčku akcie automobilky Lucid nebo čínského výrobce elektromobilů Xpeng. Automobilce Xpeng se podařilo v říjnu více než ztrojnásobit prodeje elektrických vozů. Za posledních šest měsíců hodnota jejích akcií na newyorské burze vzrostla téměř o 90 procent.


Narayanan, Investor´s Business Daily
Graham, Investor´s Business Daily


Jak začít obchodovat na platformě MetaTrader 5?

Zaregistrujte se ZDARMA na nadcházející webinář naučte se obchodovat pomocí nástroje MetaTrader 5. Více informací se dozvíte na webináři!Mladý muž v obleku pracuje na notebooku, zatímco sedí v autě

Nadcházející webinář ZDARMA

Jaký vliv budou mít americké volby na akciové trhy?

Datum: 5. června

Čas: 18:00

Aktuálně

Trumpův imigrační plán by mohl přidat biliony dolarů k národnímu dluhu

18. 5. 2024

|

1:03

Horská dráha Roaring Kitty: Šílenství kolem GameStop a AMC je ‚výjimečná událost‘

18. 5. 2024

|

0:10

Proč se ETF ARK Innovation od Cathie Woodové potýká s problémy, přestože na akciovém trhu probíhá rally.

17. 5. 2024

|

23:28

Pracovníci závodu Mercedes v Alabamě hlasují proti odborům, což zpomaluje snahy UAW na jihu

17. 5. 2024

|

22:28

Dow uzavřel poprvé v historii nad 40 tisíci, S&P 500 zaznamenal 4. týdenní růst v řadě

17. 5. 2024

|

22:07

Ti, kdo se nejvíce těší na Dow 40,000? Prodejci klobouků.

17. 5. 2024

|

21:34

Nadcházející webinář:

Jaký vliv budou mít americké volby na akciové trhy?

Datum: 5. června

Čas: 18:00