Search
Close this search box.

Automobilka Rivian požádala o vstup na newyorskou burzu. Kdy se na ní objeví?

Americký výrobce elektromobilů Rivian požádal regulátora o povolení ke vstupu na burzu. Mělo by se jednat o jeden z nejhodnotnějších veřejných úpisů akcií tohoto roku. Tržní kapitalizace Rivianu by mohla být vyšší než General Motors.


Automobilka Rivian by podle odhadu analytiků mohla stihnout na burzu vstoupit ještě před koncem tohoto roku. Jednalo by se o standardní primární veřejnou nabídku (IPO – Initial Public Offering).

Tržní kapitalizace společnosti při vstupu na burzu by se mohla pohybovat mezi 70 a 80 miliardami dolarů, uvedla agentura Reuters s odkazem na dva dobře informované zdroje.

V takovém případě by Rivian pravděpodobně překonal aktuální tržní hodnotu automobilky General Motors, která se pohybuje kolem 72 miliard.

Vstup Rivianu na newyorskou burzu by byl jeden z největších (ne-li vůbec největší), ke kterému by letos mohlo dojít. Dosavadní burzovní debuty vyčíslené tržní kapitalizací dosáhly více než 225 miliard dolarů.

Historie automobilky Rivian sahá do roku 2009, kdy vznikla jako Mainstream Motors. O dva roky později získala současný název. Automobilka plánuje ještě letos zahájit výrobu elektrického pick-upu a SUV.

V souvislosti s Rivianem se také hovoří o investici v objemu nejméně pěti miliard dolarů do nové továrny na produkci vozů poblíž texaského Fort Worthu. Mezi investory Rivianu patří například technologický gigant Amazon, Soros Fund Management nebo BlackRock.


Sen, Klayman, Hussain,
Reuters

Chcete se dozvědět více o investování do akcií?

Pokud vás zajímají akcie, a rádi byste se dozvěděli jak profitovat z tohoto finančního instrumentu, zaregistrujte se a my vám ZDARMA zašleme e-book na váš osobní email. Buďte o krok blíže k finanční nezávislosti!Mladý muž v obleku pracuje na notebooku, zatímco sedí v autě

Nadcházející webinář ZDARMA

Jaký vliv budou mít americké volby na akciové trhy?

Datum: 5. června

Čas: 18:00

Aktuálně

Jak by mohla umělá inteligence změnit způsob, jakým kupujete nebo prodáváte svůj další dům

23. 5. 2024

|

2:55

Akcie Live Nation klesají na základě zpráv, že americký ministerstvo spravedlnosti se pokusí o její rozdělení kvůli antimonopolnímu procesu

23. 5. 2024

|

1:23

Sněmovna reprezentantů schválila historický zákon o kryptoměnách. Proč je to „obrovský krok vpřed“.

23. 5. 2024

|

0:29

DuPont je nejnovější průmyslový gigant, který se rozděluje na několik veřejných společností

23. 5. 2024

|

0:07

Akcie Moderny a jiných vakcín rostou, poté co USA a Austrálie hlásí nové případy ptačí chřipky.

22. 5. 2024

|

23:32

Nvidia ohlašuje rozdělení akcií a překračuje očekávání trhu svými tržbami

22. 5. 2024

|

22:32

Nadcházející webinář:

Jaký vliv budou mít americké volby na akciové trhy?

Datum: 5. června

Čas: 18:00