Search
Close this search box.

Automobilka Hyundai ztrojnásobila zisk

Korejská automobilka Hyundai Motors se z koronavirové krize zotavuje velmi rychle. V prvním letošním čtvrtletí vykázala takřka trojnásobný čistý zisk než ve stejném období minulého roku. Její akcie jsou více než dvakrát hodnotnější než loni v dubnu.


Hyundai Motors vydělala v období od ledna do konce března letošního roku 1,16 miliardy dolarů. To je o 187 procent více než před rokem.

Vyplývá to z aktuálních finančních výsledků společnosti. Masivní meziroční růst čistého zisku je ovlivněn koronavirovou pandemií, která na automobilku negativně dopadla už v prvním čtvrtletí loňského roku.

Akcie automobilky na zveřejněnou informaci zareagovaly růstem o dvě procenta. Hyundai z tohoto pohledu patří mezi trojici nejvýkonnější asijských výrobců vozů, když její akcie letos už zhodnotily o necelou pětinu.

Za uplynulých dvanáct měsíců pak akcie Hyundai přidaly asi 140 procent. Podle očekávání analytiků to ale není všechno. Zisk Hyundai se bude zřejmě i v dalších čtvrtletích zvyšovat. Ve druhém kvartále by mohl vzrůst meziročně o více než 500 procent.


Yang, Lee,
Reuters


Mladý muž v obleku pracuje na notebooku, zatímco sedí v autě

Nadcházející webinář ZDARMA

Jaký vliv budou mít americké volby na akciové trhy?

Datum: 5. června

Čas: 18:00

Aktuálně

Trumpův imigrační plán by mohl přidat biliony dolarů k národnímu dluhu

18. 5. 2024

|

1:03

Horská dráha Roaring Kitty: Šílenství kolem GameStop a AMC je ‚výjimečná událost‘

18. 5. 2024

|

0:10

Proč se ETF ARK Innovation od Cathie Woodové potýká s problémy, přestože na akciovém trhu probíhá rally.

17. 5. 2024

|

23:28

Pracovníci závodu Mercedes v Alabamě hlasují proti odborům, což zpomaluje snahy UAW na jihu

17. 5. 2024

|

22:28

Dow uzavřel poprvé v historii nad 40 tisíci, S&P 500 zaznamenal 4. týdenní růst v řadě

17. 5. 2024

|

22:07

Ti, kdo se nejvíce těší na Dow 40,000? Prodejci klobouků.

17. 5. 2024

|

21:34

Nadcházející webinář:

Jaký vliv budou mít americké volby na akciové trhy?

Datum: 5. června

Čas: 18:00