Search
Close this search box.

Aurora míří na burzu. K veřejnému obchodování se chystá další automobilový start-up

Společnosti jako Alphabet, Argo nebo Cruise budou mít dalšího konkurenta. Na burzu totiž míří start-up, který se zaměřuje na vývoj samořiditelných automobilů. Společnost Aurora si jde pro miliardu dolarů od několika investorů, včetně banky Morgan Stanley.


Společnost Aurora vstoupí na burzu prostřednictvím akvizice na tyto obchody specializovanou firmou Reinvent Technology Partners Y. Součástí vstupu na burzu je také investice jedné miliardy dolarů z řad investorů jako Morgan Stanley, Baillie Gifford, Sequoia Capital nebo Uber Technologies či Volvo Group. Přesné datum vstupu na burzu zatím nebylo oznámeno. Aurora by mohla mít tržní kapitalizaci při IPO až 13 miliard dolarů.

Aurora se zaměřuje na vývoj technologií pro autonomní řízení automobilů, a to zejména těch velkých nákladních. Nezůstane ale jen u „náklaďáků“. „Věříme že Aurora bude první společnost, které se podaří komercializovat technologii autonomního řízení u nákladních vozidel, ale i vozidel pro přepravu osob,“ uvedl podle agentury Reuters Mark Pincus, spoluzakladatel společnosti Reinvent, která Auroru uveden na burzu.

Aurora má za sebou poměrně silný manažerský tým. V jejím vedení nalezneme lidi, kteří se dříve podíleli na vývoji autonomních technologií u společností Google, Uber nebo Tesla. Jakmile firma vstoupí na trh, stane se součástí technologického segmentu Nasdaq.


Podder, Hussain, Lienert,
Reuters

Mladý muž v obleku pracuje na notebooku, zatímco sedí v autě

Nadcházející webinář ZDARMA

Jaký vliv budou mít americké volby na akciové trhy?

Datum: 5. června

Čas: 18:00

Aktuálně

Akcie GameStopu stoupají po dokončení prodeje akcií v hodnotě 933 milionů dolarů po šílenství kolem memů

25. 5. 2024

|

1:18

Povzbuzeni výsledky Nvidia, Wall Street doufá v „scénář Zlatovlásky“

25. 5. 2024

|

0:09

Jak Morgan Spurlock a „Super Size Me“ změnili náš pohled na rychlé občerstvení

24. 5. 2024

|

22:30

Nasdaq vede americké akcie výše v pátek, i když Dow ukončuje pětitýdenní vítěznou šňůru

24. 5. 2024

|

22:10

Bydlení zvyšuje náklady na život – ale vyšší sazby nejsou pachatelem

24. 5. 2024

|

21:49

Bidena vyřadili z hlasovacích lístků v Ohiu. Guvernér to označuje za ‚absurdní‘.

24. 5. 2024

|

20:59

Nadcházející webinář:

Jaký vliv budou mít americké volby na akciové trhy?

Datum: 5. června

Čas: 18:00