Search
Close this search box.

Apple vykázal nejvyšší kvartální tržby v historii. Analytici zvedají cílovou cenu jeho akcií

Nejhodnotnější veřejně obchodovaná společnost světa zveřejnila své finanční výsledky za první kvartál fiskálního roku 2022 a ohromila investory. Tržby Applu za čtvrtletí končící 25. prosincem 2021 dosáhly necelých 124 miliard dolarů, o 11,3 procenta více než před rokem.


Technologická společnost Apple ještě nikdy za jediné čtvrtletí nevykázala tak vysoké tržby. Pokud by tento výsledek zopakovala i ve zbývajících třech kvartálech fiskálního roku 2022, dosáhl by její celoroční obrat téměř 500 miliard dolarů. Za fiskální rok 2021 přitom Apple utržil necelých 366 miliard.

Čistý zisk společnosti meziročně vzrostl o pětinu na 34,6 miliardy dolarů. V porovnání s předchozím kvartálem je to dokonce zvýšení o 68 procent. „Takových výsledků bychom nedosáhly nebýt našich vysoce inovativních produktů a služeb. Jsme potěšeni, že vidíme odezvu od zákazníků z celého světa v době, kdy zůstat ve spojení nebylo nikdy důležitější,“ uvedl v tiskovém prohlášení Tim Cook, výkonný ředitel společnosti Apple.

Apple svými výsledky předčil očekávání analytiků i trhu, což se vzápětí odrazilo ve výrazném posílení jeho akcií. Jen během pátku, v první obchodní den po zveřejnění finančních výsledků, akcie Applu posílily o necelých sedm procent a překonaly hranici 170 dolarů. Po pokles, který nastal po Novém roce, se tak akcie Applu vrátily na úroveň z počátku loňského prosince.

Podle expertů tak zřejmě začíná rally, která by mohla vést k dalšímu zhodnocování akcií technologického giganta. Obzvláště pokud přihlédneme k tomu, že na fundamentech veřejně obchodovaných společností bude brzy záležet nejvíce od propuknutí koronavirové pandemie. Federální rezervní systém (americká centrální banka) totiž v polovině března poprvé od roku 2018 nejspíše zvýší své základní úrokové sazby, což je jasné znamení, že éra levných peněz končí.

Jenže akcionáře Applu to nemusí mrzet. Analytička investiční banky Morgan Stanley Katy Hubertyová zvýšila cílovou cenu akcie Applu na 210 dolarů (z aktuální cílové ceny 200 dolarů). Na 200 dolarů pak akcie Applu ohodnotil Kyle McNealy, analytik poradenské společnosti Jefferies. Akcie Applu tak disponují růstovým potenciálem ve výši 23,5, respektive 17,6 procenta.


Seitz, Investor´s Business Daily
Apple Quarterly Earnings Reports


Mladý muž v obleku pracuje na notebooku, zatímco sedí v autě

Nadcházející webinář ZDARMA

Nvidia: Příběh růstu a inovací - Jak se z vizionářského startupu stala technologickým lídrem

Datum: 3. července

Čas: 18:00

Aktuálně

6 dolarů za hot dog? To je suma, kterou jsou Američané dnes ochotni utratit.

30. 5. 2024

|

0:51

Targetův plán na omezení zboží Pride jej dělá „vypadat slabě“, říká odborník

29. 5. 2024

|

22:59

Akcie Faraday Future se propadají, zaznamenávají největší denní pokles v historii

29. 5. 2024

|

22:45

HP snižuje tempo poklesu prodeje s ohledem na předpokládaný boom PC s AI

29. 5. 2024

|

22:30

Předpověď zisků Salesforce je slabá a akcie klesají

29. 5. 2024

|

22:18

Akcie uzavřely se snížením, v čele byl pokles Dow Jones Industrial Average o 411 bodů.

29. 5. 2024

|

22:05