Search
Close this search box.

Analytici zvyšují cílovou cenu společnosti Apple. Kdy překoná hodnotu tří bilionů dolarů?

Poptávka po iPhonu 13 bude zřejmě silnější, než se původně předpokládalo. I to je jeden z důvodů, proč analytici americké banky J.P. Morgan zvýšili cílovou cenu akcií společnosti Apple. Ta se blíží tržní kapitalizaci v objemu tří bilionů dolarů.

Právě úspěch nového modelu chytrého telefonu z dílny společnosti Apple stojí za růstem akcií technologického gigantu v posledních měsících. A podle analytika banky J.P. Morgan Samika Chatterjeeho se prodeje iPhonu 13 budou do ceny akcií promítat i nadále.

Chatterjee také sází na to, že tržby Applu posílí i díky uvedení nového modelu úsporného iPhonu SE, jehož start je naplánovaný na první měsíce roku 2022. Nové „eséčko“ totiž bude mít poprvé možnost fungovat v sítích páté generace známých pod označením 5G. Kombinace iPhonu 13 a iPhonu SE dostane tržby z prodeje iPhonů na nové rekordy, myslí si analytik banky J.P. Morgan.

A to se podle něho nutně odrazí na růstu ceny akcií Applu, které se nyní obchodují těsně pod hranicí 176 dolarů. Chatterjee je přesvědčen, že nová cílová cena už není 180, nýbrž 210 dolarů, což představuje asi 20procentní růstový potenciál.

Většina analytiků oslovených portálem Yahoo! Finance je rovněž přesvědčena, že akcie Applu jsou nyní vhodné k nákupu. Doporučení „koupit“ vyslovilo 22 z 28 dotázaných. Pět uvedlo, že je dobré je držet, jediný doporučuje se jich zbavit. Tržní kapitalizace Applu se tak zřejmě možná ještě do konce letošního roku přehoupne přes hranici tří bilionů dolarů. Té už byla na dohled na začátku tohoto obchodního týdne, nakonec ale akcie na Wall Street (včetně Applu) oslabily v předvečer zasedání americké centrální banky.


TipRanks, Yahoo! Finance
Balu, Sircar, Randall, Reuters


Mladý muž v obleku pracuje na notebooku, zatímco sedí v autě

Nadcházející webinář ZDARMA

Nvidia: Příběh růstu a inovací - Jak se z vizionářského startupu stala technologickým lídrem

Datum: 3. července

Čas: 18:00

Aktuálně

6 dolarů za hot dog? To je suma, kterou jsou Američané dnes ochotni utratit.

30. 5. 2024

|

0:51

Targetův plán na omezení zboží Pride jej dělá „vypadat slabě“, říká odborník

29. 5. 2024

|

22:59

Akcie Faraday Future se propadají, zaznamenávají největší denní pokles v historii

29. 5. 2024

|

22:45

HP snižuje tempo poklesu prodeje s ohledem na předpokládaný boom PC s AI

29. 5. 2024

|

22:30

Předpověď zisků Salesforce je slabá a akcie klesají

29. 5. 2024

|

22:18

Akcie uzavřely se snížením, v čele byl pokles Dow Jones Industrial Average o 411 bodů.

29. 5. 2024

|

22:05