Search
Close this search box.

Analytici JP Morgan: Existuje několik důvodů, proč využít poklesu trhů k nákupu akcií

Akcie na světových trzích nabraly sestupný trend a jsou ve vleku válečného konfliktu na Ukrajině i očekávaného měnověpolitického zasedání Federálního rezervního systému. Analytici JP Morgan přesto nabádají k trpělivosti a vysvětlují, že současná situace představuje dobrou investiční příležitost.


„Navzdory současným bouřlivým okolnostem se domníváme, že mnoho rizik je již do cen akcií započítáno. Nálada je depresivní a investoři se do otevírání nových pozic nehrnou. Ve střednědobém horizontu nedoporučujeme plošné výprodeje. Naopak za vhodné považujeme najít segmenty, které mohou působit jako zajištění v současné situaci,“ uvedl pro portál Yahoo! Finance Marko Kolanovic, hlavní tržní stratég americké investiční banky JP Morgan.

Za vhodné považuje tituly energetických společností, těžařských firem a možná překvapivě také firem čínských. „Věříme, že korekce v uplynulém měsíci přinesly na trh příliš mnoho negativního sentimentu například v podobě obav z ekonomické recese. My ale věříme, že recesi neuvidíme, ani že jsme vstoupili do medvědího trhu,“ dodal Kolanovic.

To jsou podle něho důvody, kvůli nimž je vhodné využít aktuální situaci na trzích k dokupování akcií firem, které mají růstový potenciál nejen v těchto špatných časech, ale i v těch lepších, které nesporně přijdou. Komodity a energetika jsou odvětví, která zažívala růst ještě před vypuknutím války na Ukrajině. Jakmile ta skončí, zmíněné segmenty obnoví svůj růst na možná ještě vyšší úrovni, jsou přesvědčeni analytici JP Morgan.


Sozzi, Anchor,
Yahoo! Finance


Mladý muž v obleku pracuje na notebooku, zatímco sedí v autě

Nadcházející webinář ZDARMA

Nvidia: Příběh růstu a inovací - Jak se z vizionářského startupu stala technologickým lídrem

Datum: 3. července

Čas: 18:00

Aktuálně

6 dolarů za hot dog? To je suma, kterou jsou Američané dnes ochotni utratit.

30. 5. 2024

|

0:51

Targetův plán na omezení zboží Pride jej dělá „vypadat slabě“, říká odborník

29. 5. 2024

|

22:59

Akcie Faraday Future se propadají, zaznamenávají největší denní pokles v historii

29. 5. 2024

|

22:45

HP snižuje tempo poklesu prodeje s ohledem na předpokládaný boom PC s AI

29. 5. 2024

|

22:30

Předpověď zisků Salesforce je slabá a akcie klesají

29. 5. 2024

|

22:18

Akcie uzavřely se snížením, v čele byl pokles Dow Jones Industrial Average o 411 bodů.

29. 5. 2024

|

22:05