Search
Close this search box.

Americký výrobce mikroprocesorů AMD překvapil výsledky trh. Akcie přidaly přes pět procent

Společnost Advanced Micro Devices, kterou známe spíše pod označením AMD, pozitivně překvapila trh svými kvartálními výsledky. Její akcie v reakci posílily o více než šest procent, obchodování nakonec uzavřely o pět procent nad otvírací úrovní.


Tržby společnosti AMD totiž v období od dubna do června letošního roku meziročně vzrostly o 99 procent, na 3,85 miliardy dolarů. Byly tak o 12 procent vyšší než v kvartále od ledna do března. Výrobce mikroprocesorů AMD ve druhém čtvrtletí vydělal 710 milionů dolarů, což je o 28 procent více než před rokem. Vyplývá to z aktuálních údajů společnosti AMD.

AMD si polepšila nejen v porovnání s loňským rokem který byl do značné míry poznamenán pandemií koronaviru, ale i v porovnání s rokem 2019. To platí jak o tržbách společnosti, tak o jejím zisku nebo marži.

Akce v reakci na oznámené výsledky posílily zpočátku čtvrtečního obchodování o více než šest procent. V pozdějších hodinách část zisků umazaly, ale nakonec uzavřely na hodnotě o 5,13 procenta vyšší než ve středu.

Investoři rovněž ocenili informaci, že AMD vstoupila do finální fáze akvizice společnosti Xilinx, kterou koupí za 35 miliard dolarů. Ochod by měl být definitivně uzavřen do konce letošního roku. Společnost Xilinx je americký výrobce součástek pro počítače. Její akcie v reakci na informace o dokončení akvizice posílily o více než 7 procent, aby nakonec uzavřely silnější asi o procent šest.


Bary, Marketwatch.com
AMD Press Release

Mladý muž v obleku pracuje na notebooku, zatímco sedí v autě

Nadcházející webinář ZDARMA

Nvidia: Příběh růstu a inovací - Jak se z vizionářského startupu stala technologickým lídrem

Datum: 3. července

Čas: 18:00

Aktuálně

6 dolarů za hot dog? To je suma, kterou jsou Američané dnes ochotni utratit.

30. 5. 2024

|

0:51

Targetův plán na omezení zboží Pride jej dělá „vypadat slabě“, říká odborník

29. 5. 2024

|

22:59

Akcie Faraday Future se propadají, zaznamenávají největší denní pokles v historii

29. 5. 2024

|

22:45

HP snižuje tempo poklesu prodeje s ohledem na předpokládaný boom PC s AI

29. 5. 2024

|

22:30

Předpověď zisků Salesforce je slabá a akcie klesají

29. 5. 2024

|

22:18

Akcie uzavřely se snížením, v čele byl pokles Dow Jones Industrial Average o 411 bodů.

29. 5. 2024

|

22:05