Search
Close this search box.

Americký soud zamítl antitrustovou žalobu na Facebook. Jeho akcie prudce posílily

Akcie společnosti Facebook v pondělí posílily o více než čtyři procenta. Tržní kapitalizace nejpopulárnější sociální sítě tak poprvé v historii přesáhla hranici jednoho bilionu dolarů.

Americký soud zamítl žalobu, kterou na společnost Facebook podala Federální obchodní komise (FTC – Federal Trade Comission). Ta ve Spojených státech dohlíží na hospodářskou soutěž. FTC obvinila Facebook, že se dopouští nekalých obchodních praktiky, když údajně zneužíval svého dominantního postavení a navrhovala, aby Facebook prodal svá sociální média Instagram a WhatsApp.

Washingtonský Soudce James Boasberg uvedl, že Federální obchodní komise nepředložila dostatek důkazů, které by dokládaly, že Facebook disponuje monopolní silou na trhu sociálních médií. Ale současně Komisi sdělil, že může podat novou žalobu, a to do 29. července.

Soud současně zamítl několik dalších žalob, které na Facebook podalo několik států USA. Rozhodnutí odůvodnil tím, že státy čekaly příliš dlouho, pokud chtěly napadnout akvizice Instagramu a WhattsAppu Facebookem v letech 2012 a 2014. Soudce zároveň uvedl, že státy opakované podání učinit nemohou, respektive že by to bylo bezpředmětné. „Jsme dnešním rozhodnutím potěšeni,“ uvedl mluvčí Facebooku.

Zprávu vedle Facebooku uvítali také investoři, kteří ji náležitě ocenili. Akcie Facebooku během pondělního obchodování začaly prudce posilovat téměř k pěti procentům. Nakonec uzavřely asi o čtyři procenta silnější než na začátku obchodního dne. Tržní kapitalizace Facebooku tak poprvé historii překročila hranici jednoho bilionu dolarů.


Bartz, Culliford, Reuters
Howley, Keenan, Yahoo! Finance

Mladý muž v obleku pracuje na notebooku, zatímco sedí v autě

Nadcházející webinář ZDARMA

Nvidia: Příběh růstu a inovací - Jak se z vizionářského startupu stala technologickým lídrem

Datum: 3. července

Čas: 18:00

Aktuálně

6 dolarů za hot dog? To je suma, kterou jsou Američané dnes ochotni utratit.

30. 5. 2024

|

0:51

Targetův plán na omezení zboží Pride jej dělá „vypadat slabě“, říká odborník

29. 5. 2024

|

22:59

Akcie Faraday Future se propadají, zaznamenávají největší denní pokles v historii

29. 5. 2024

|

22:45

HP snižuje tempo poklesu prodeje s ohledem na předpokládaný boom PC s AI

29. 5. 2024

|

22:30

Předpověď zisků Salesforce je slabá a akcie klesají

29. 5. 2024

|

22:18

Akcie uzavřely se snížením, v čele byl pokles Dow Jones Industrial Average o 411 bodů.

29. 5. 2024

|

22:05