Search
Close this search box.

Americký důchodový systém je nestabilní. Dělejte s tím něco, vyzvaly organizace prezidenta Bidena

Nejen Česku republiku trápí dlouhodobá finanční neudržitelnost důchodového systému. Do problémů se stabilitou se dostává také penzijní systém ve Spojených státech. Myslí si to tři desítky organizací, které naspaly prezidentu Joeovi Bidenovi otevřený dopis.


Zástupci celkem 31 nejrůznějších amerických organizací a institucí sepsali otevřený dopis prezidentu Bidenovi, v němž apelují na nestabilitu amerického důchodového systému. Podle nich by proto měla být prioritou současné administrativy sada zákonů, které by byly zaměřené právě na systém důchodového zabezpečení.

„Třípilířový důchodový systém se třese v základech mnohem více než kdy dříve. Sociální zabezpečení a zdravotnický systém Medicare se potýkají se závažnými nedostatky ve financování, a penzijní plány pro mladou pracovní sílu do značné míry prakticky zmizely,“ píše se v dopise, za nímž stojí ekonomické odborné instituce nebo zaměstnanecké organizace.

Podle nich je problém také v nepříznivém demografickém vývoji, který zatěžuje výdajovou stranu penzijního systému. Zvětšování střední délky života klade vyšší nároky na výdaje nejen penzijního, ale i zdravotnického systému, kdy zdravotní péči lidé dostávají delší čas než kdy dříve.

Instituce po vládě chtějí, aby se více soustředila na osvětu, protože Američané si na důchod prý spoří málo. Vláda by také měla řešit skutečnost, že mnoho mladých lidí vstupuje do ekonomicky aktivní části života s poměrně vysokým dluhovým břemenem například kvůli tomu, že si půjčili na studia. Bidenově administrativě signatáři dopisu rovněž doporučují soustředit se na posílení programu Social Security, který „musí hrát významnější roli v celém penzijním schématu“.


Malito,
Marketwatch.com

Mladý muž v obleku pracuje na notebooku, zatímco sedí v autě

Nadcházející webinář ZDARMA

Jaký vliv budou mít americké volby na akciové trhy?

Datum: 5. června

Čas: 18:00

Aktuálně

Akcie GameStopu stoupají po dokončení prodeje akcií v hodnotě 933 milionů dolarů po šílenství kolem memů

25. 5. 2024

|

1:18

Povzbuzeni výsledky Nvidia, Wall Street doufá v „scénář Zlatovlásky“

25. 5. 2024

|

0:09

Jak Morgan Spurlock a „Super Size Me“ změnili náš pohled na rychlé občerstvení

24. 5. 2024

|

22:30

Nasdaq vede americké akcie výše v pátek, i když Dow ukončuje pětitýdenní vítěznou šňůru

24. 5. 2024

|

22:10

Bydlení zvyšuje náklady na život – ale vyšší sazby nejsou pachatelem

24. 5. 2024

|

21:49

Bidena vyřadili z hlasovacích lístků v Ohiu. Guvernér to označuje za ‚absurdní‘.

24. 5. 2024

|

20:59

Nadcházející webinář:

Jaký vliv budou mít americké volby na akciové trhy?

Datum: 5. června

Čas: 18:00