Search
Close this search box.

Americké akcie zakončily týden růstem. Hlavně díky bankám, jež zahájily výsledkovou sezónu

Akcie bankovních domů JP Morgan a Wells Fargo během pátečního obchodování výrazně zpevnily. Celý finanční segment tak přispěl k solidnímu růstu Wall Street. Hlavní index S&P 500 si připsal 0,4 procenta.


Americké akcie za sebou mají skvělý týden. Po mírném pondělním poklesu v dalších dnech téměř nepřetržitě rostly, což potvrdily i v pátek.

Hlavní index Wall Street S&P 500 v uplynulém týdnu zpevnil o více než dvě procenta. Dow Jones Industrial Average přidal asi 1,7 a technologický Nasdaq dokonce téměř čtyři procenta.

Akciím na Wall Street v závěru týdne pomohly především bankovní tituly. Banky totiž zahájily výsledkovou sezónu, během níž budou jednotlivé společnosti oznamovat, jak se jim dařilo v minulém roce.

Mezi prvními bankami byly domy JP Morgan a Wells Fargo. Jejich akcie jen v pátek posílily o 2,5, respektive 3,3 procenta.

Na akciových trzích však od začátku panuje poměrně dobrá nálada. Mohou za to především aktuální data o vývoji inflace v USA, ale i předběžný odhad inflace v eurozóně.

V obou případech došlo k poklesu, což dává naději, že centrální banky již nebudou pokračovat v tak razantním zvyšování úrokových sazeb jako doposud.

To naznačuje, že ekonomická recese, jež je očekávána, by nemusela být nakonec tak dlouhá a tak hluboká, což investoři oceňují právě na finančních trzích.

Akciím se dařilo také na trzích v Evropě a Asii. Další vývoj bude záviset na pokračující výsledkové sezóně a případných vyjádřeních centrálních bankéřů, která budou vysílat signály, jakým směrem se měnová politika bude ubírat.


Zdroj: Wang, Yue – Marketwatch.com, Valetkevic – Reuters

Mladý muž v obleku pracuje na notebooku, zatímco sedí v autě

Nadcházející webinář ZDARMA

Jaký vliv budou mít americké volby na akciové trhy?

Datum: 5. června

Čas: 18:00

Aktuálně

Jak by mohla umělá inteligence změnit způsob, jakým kupujete nebo prodáváte svůj další dům

23. 5. 2024

|

2:55

Akcie Live Nation klesají na základě zpráv, že americký ministerstvo spravedlnosti se pokusí o její rozdělení kvůli antimonopolnímu procesu

23. 5. 2024

|

1:23

Sněmovna reprezentantů schválila historický zákon o kryptoměnách. Proč je to „obrovský krok vpřed“.

23. 5. 2024

|

0:29

DuPont je nejnovější průmyslový gigant, který se rozděluje na několik veřejných společností

23. 5. 2024

|

0:07

Akcie Moderny a jiných vakcín rostou, poté co USA a Austrálie hlásí nové případy ptačí chřipky.

22. 5. 2024

|

23:32

Nvidia ohlašuje rozdělení akcií a překračuje očekávání trhu svými tržbami

22. 5. 2024

|

22:32

Nadcházející webinář:

Jaký vliv budou mít americké volby na akciové trhy?

Datum: 5. června

Čas: 18:00