Search
Close this search box.

Americké akcie uzavřely rekordně vysoko. Vzhůru je táhla hlavně Tesla

Hlavní akciové indexy newyorské burzy se v pondělí dostaly na historická maxima. Největší zásluhu na tom měly akcie automobilky Tesla a také akcie bankovních domů. Investoři totiž očekávají pozitivní data během nadcházejícího zveřejňování výsledků za druhý letošní kvartál.


Tahounem newyorské burzy na začátku nového obchodního týdne se staly akcie americké automobilky Tesla. Ty během pondělí zpevnily téměř o 4,5 procenta. Zdá se, že Tesla po nepříliš přesvědčivém půlroce nabírá dech a u svých akcií obrací klesající cenový trend. Jejich hodnota totiž od začátku roku klesla o přibližně šest procent. Za poslední měsíc však už o 11 procent vzrostla meziročně je tržní hodnota Tesly vyšší o 129 procent.

Vedle Tesly ale burze pomáhaly i bankovní tituly. Index bankovního segmentu přidal v pondělí 1,3 procenta, přičemž nejvíce rostly akcie Goldman Sachs a JP Morgan Chase. Investoři totiž napjatě očekávají zveřejňování finančních výsledků za druhé letošní čtvrtletí a podle všeho jsou jejich očekávání optimistická.

Podle analytiků se výsledková sezóna ponese ve znamení potvrzení nastolených trendů a nemělo by tedy dojít k žádným velkým překvapením. Investoři také budou svou pozornost soustředit na makroekonomická data z USA v čele s oznámením červnové inflace nebo maloobchodních tržeb. V Kongresu má rovněž vystoupit guvernér Federálního rezervního systému (americké centrální banky) Jerome Powell s výhledem právě na inflaci.


Randewich, Jain,
Reuters

Mladý muž v obleku pracuje na notebooku, zatímco sedí v autě

Nadcházející webinář ZDARMA

Nvidia: Příběh růstu a inovací - Jak se z vizionářského startupu stala technologickým lídrem

Datum: 3. července

Čas: 18:00

Aktuálně

6 dolarů za hot dog? To je suma, kterou jsou Američané dnes ochotni utratit.

30. 5. 2024

|

0:51

Targetův plán na omezení zboží Pride jej dělá „vypadat slabě“, říká odborník

29. 5. 2024

|

22:59

Akcie Faraday Future se propadají, zaznamenávají největší denní pokles v historii

29. 5. 2024

|

22:45

HP snižuje tempo poklesu prodeje s ohledem na předpokládaný boom PC s AI

29. 5. 2024

|

22:30

Předpověď zisků Salesforce je slabá a akcie klesají

29. 5. 2024

|

22:18

Akcie uzavřely se snížením, v čele byl pokles Dow Jones Industrial Average o 411 bodů.

29. 5. 2024

|

22:05