Search
Close this search box.

Americké akcie před zasedáním Fedu klesaly, Pfizer šel proti proudu a vystoupal na nové maximum

Není neobvyklé, že investoři začnou být nervózní, když je na dohled zasedání americké centrální banky. Nejinak tomu bylo také na začátku nového obchodního týdne na Wall Street, kde akciové indexy oslabily.


Trhy s nedočkavostí sobě vlastní vyhlížejí zasedání centrálních bankéřů amerického Fedu, které je naplánováno na 14. a 15. prosince. Ještě před několika málo měsíci jsme mohli z úst guvernéra Fedu Jeromea Powella slýchat ujištění, že na uvolněné měnové politice se nebude nic měnit, jelikož současná vysoká inflace je jen přechodného charakteru.

Jenže krátce poté, co Powell získal nominaci prezidenta Bidena na prodloužení svého mandátu v čele Fedu, rétoriku otočil o 180 stupňů. Nyní už nikdo nepochybuje o tom, že takzvané kvantitativní uvolňování, kterým se Fed snažil podporovat hospodářské oživení USA po koronavirové krizi, bude zakrátko minulostí. Ba co víc, ve finančních kuloárech už se vážně debatuje na téma, kdy Fed začne zvyšovat úrokové sazby. A právě nejistota, která se na trzích akumulovala, vedla k pondělnímu poklesu na Wall Street.

Zcela proti proudu se ale vydaly akcie farmaceutické skupiny Pfizer, které během pondělka zpevnily o více než čtyři procenta, a v průběhu seance dokonce vystoupaly na nové historické maximum 55,69 dolaru.

Za posílením nejspíše stojí dva důvody: Pfizer oznámil akvizici společnosti Arena Pharmaceuticals, která vyvíjí léky využitelné v gastroenterologii, dermatologii nebo kardiologii, a banka UBS zvýšila investiční doporučení pro akcie Pfizeru z „neutrálního“ na „koupit“. Analytici UBS jsou totiž přesvědčeni, že přípravek Paxlovid pro léčbu covidu-19 bude brzy bestsellerem.


Woelfel, Barron´s.com
Britt, Investor´s Business Daily


Mladý muž v obleku pracuje na notebooku, zatímco sedí v autě

Nadcházející webinář ZDARMA

Jaký vliv budou mít americké volby na akciové trhy?

Datum: 5. června

Čas: 18:00

Aktuálně

Trumpův imigrační plán by mohl přidat biliony dolarů k národnímu dluhu

18. 5. 2024

|

1:03

Horská dráha Roaring Kitty: Šílenství kolem GameStop a AMC je ‚výjimečná událost‘

18. 5. 2024

|

0:10

Proč se ETF ARK Innovation od Cathie Woodové potýká s problémy, přestože na akciovém trhu probíhá rally.

17. 5. 2024

|

23:28

Pracovníci závodu Mercedes v Alabamě hlasují proti odborům, což zpomaluje snahy UAW na jihu

17. 5. 2024

|

22:28

Dow uzavřel poprvé v historii nad 40 tisíci, S&P 500 zaznamenal 4. týdenní růst v řadě

17. 5. 2024

|

22:07

Ti, kdo se nejvíce těší na Dow 40,000? Prodejci klobouků.

17. 5. 2024

|

21:34

Nadcházející webinář:

Jaký vliv budou mít americké volby na akciové trhy?

Datum: 5. června

Čas: 18:00