Search
Close this search box.

Americké akcie na vzestupu. Tesla se ocitla v nákupní zóně, Apple míří k rekordní tržní hodnotě

Newyorská burza vstoupila do posledního obchodního týdne roku rekordně. Hlavní akciový index S&P 500 totiž v pondělí uzavřel na novém historickém maximu, a tak se několik zajímavých titulů ocitlo v nákupním teritoriu.


Mezi ně patří akcie automobilky Tesla. Myslí si to analytik investičního portálu Investor´s Business Daily Ed Carson. Podle něho Tesla rozhodným způsobem překročila hranici tisíce dolarů a nad touto úrovní se již drží několik posledních dní. Elon Musk se navíc nechal nedávno slyšet, že už je „téměř hotov“ s prodejem desetiny svého podílu v této nejhodnotnější americké automobilce, což řada investorů rovněž vnímá jako signál k nákupu.

Vedle Tesly pak Ed Carson doporučuje rovněž sledovat akcie dalších amerických výrobců elektromobilů Lucid Motors a Rivian, stejně jako jejich čínských rivalů Li Auto nebo XPeng Motors. Li Auto a XPeng Motors mají za sebou nepříliš úspěšný půlrok, kdy jejich akcie nejprve mohutně rostly, aby v průběhu prosince své zisky odevzdaly. Jenže právě to může představovat dobrou nákupní příležitost v těchto dnech.

Na růstové trajektorii se v uplynulých dnech dostaly rovněž akcie technologických gigantů Apple nebo Microsoft. V obou případech se prý můžeme v dohledné době dočkat nových maxim. Akcie Applu již několikrát během prosince „koketovaly“ s rozhodujícím prolomením hranice 180 dolarů. Pokud se dostanou nad ní, tržní kapitalizace společnosti Apple překoná tři biliony dolarů.

Microsoft testuje odolnost 340dolarové úrovně, nad kterou se za poslední měsíc již několikrát dostal. Zatím se však vždy vrátil zpět. Akcie Microsoftu však za uplynulý půlrok zhodnotily o 27 procent a tržní hodnota společnosti už se bezpečně vyšplhala přes 2,5 bilionu dolarů. Microsoft si tak upevnil svou pozici druhé nejhodnotnější veřejně obchodované společnosti světa právě za Applem.


Lehtonen, Investor´s Business Daily
Rich, Investor´s Business Daily


Mladý muž v obleku pracuje na notebooku, zatímco sedí v autě

Nadcházející webinář ZDARMA

Nvidia: Příběh růstu a inovací - Jak se z vizionářského startupu stala technologickým lídrem

Datum: 3. července

Čas: 18:00

Aktuálně

6 dolarů za hot dog? To je suma, kterou jsou Američané dnes ochotni utratit.

30. 5. 2024

|

0:51

Targetův plán na omezení zboží Pride jej dělá „vypadat slabě“, říká odborník

29. 5. 2024

|

22:59

Akcie Faraday Future se propadají, zaznamenávají největší denní pokles v historii

29. 5. 2024

|

22:45

HP snižuje tempo poklesu prodeje s ohledem na předpokládaný boom PC s AI

29. 5. 2024

|

22:30

Předpověď zisků Salesforce je slabá a akcie klesají

29. 5. 2024

|

22:18

Akcie uzavřely se snížením, v čele byl pokles Dow Jones Industrial Average o 411 bodů.

29. 5. 2024

|

22:05