Search
Close this search box.

Američané své ekonomice věří nejvíce za téměř rok a půl

Index spotřebitelské důvěry ve Spojených státech vystoupal nad 127 bodů, a je tak nejvýše od loňského února. Důvěru v americkou ekonomiku u spotřebitelů podporuje pokračující pozitivní vývoj na trhu práce, a to navzdory obavám z vysoké inflace.


Průzkum spotřebitelské důvěry v USA tradičně provádí analytická společnost Conference Board. Mimo jiné z něj vyplynulo, že američtí spotřebitelé získali nákupní apetit v pořizování zboží dlouhodobé spotřeby, jako například motorová vozidla nebo domácí spotřebiče. To podle analytiků značí, že základy oživení americké ekonomiky jsou robustní.

Američané také nakupovali rezidenční nemovitosti, což mimo jiné bude znamenat, že cena nemovitostí v příštích měsících poroste. Nabídka na trhu totiž nedokáže plně uspokojit poptávku, což je také jeden z důsledků koronavirové pandemie.

Mnoho Američanů také v červnu vyrazilo na dovolené, a tak se zvyšuje poptávka po službách v cestovním ruchu. Analytici proto očekávají, že spotřební výdaje domácností budou možná hlavním motorem hospodářského růstu ve druhém letošním čtvrtletí. Ty budou v dalších měsících posilovány také pokračujícím pozitivním vývojem na trhu práce, kde se snižuje počet nových žádostí o dávky v nezaměstnanosti a míra nezaměstnanosti postupně klesá a pomalu se blíží předpandemickým úrovním.


Mutikani,
Reuters

Mladý muž v obleku pracuje na notebooku, zatímco sedí v autě

Nadcházející webinář ZDARMA

Jaký vliv budou mít americké volby na akciové trhy?

Datum: 5. června

Čas: 18:00

Aktuálně

Akcie GameStopu stoupají po dokončení prodeje akcií v hodnotě 933 milionů dolarů po šílenství kolem memů

25. 5. 2024

|

1:18

Povzbuzeni výsledky Nvidia, Wall Street doufá v „scénář Zlatovlásky“

25. 5. 2024

|

0:09

Jak Morgan Spurlock a „Super Size Me“ změnili náš pohled na rychlé občerstvení

24. 5. 2024

|

22:30

Nasdaq vede americké akcie výše v pátek, i když Dow ukončuje pětitýdenní vítěznou šňůru

24. 5. 2024

|

22:10

Bydlení zvyšuje náklady na život – ale vyšší sazby nejsou pachatelem

24. 5. 2024

|

21:49

Bidena vyřadili z hlasovacích lístků v Ohiu. Guvernér to označuje za ‚absurdní‘.

24. 5. 2024

|

20:59

Nadcházející webinář:

Jaký vliv budou mít americké volby na akciové trhy?

Datum: 5. června

Čas: 18:00