Search
Close this search box.

Amazon zvýšil v Německu minimální mzdu na 12 eur za hodinu

Technologická společnost Amazon se dohodla s německými odboráři na zvýšení minimální mzdy u nejméně placených zaměstnanců. Skončilo tak dlouhé kolektivní vyjednávání a zaměstnanci se tak na vyšší výdělky mohou těšit už od července.

Minimální mzda v německém Amazonu tak je o 2,5 eura za hodinu výše, než činí německá celonárodní minimální mzda. Amazon navýšil svou minimální mzdu na rovných 12 eur za hodinu, čímž srovnal nejnižší úroveň mzdy ve všech svých lokalitách. Někde totiž Amazon platil jen 11,30, zatímco jinde dokonce více než 12 eur.

Nová úroveň minimální mzdy, která bude vyplácena od července, je výsledkem dlouhého jednání mezi Amazonem a odborovým svazem Verdi. Odboráři uvedli, že Amazon si navýšení minimální mzdy může dovolit, protože má za sebou několik velmi tučných měsíců, kdy mu rostly tržby díky pandemii koronaviru a přesunutí značné části zákazníků právě do on-line obchodů.

Německo je pro Amazon druhý největší trh hned po Spojených státech. Za první letošní čtvrtletí vydělal přes osm miliard dolarů, což je více než trojnásobný nárůst oproti předchozímu roku. Akcie Amazon na informaci o zvýšení minimální mzdy zareagovaly mírným poklesem, ovšem za uplynulý týden posílily o 4,65 procenta.


Reuters
NYSE

Mladý muž v obleku pracuje na notebooku, zatímco sedí v autě

Nadcházející webinář ZDARMA

Nvidia: Příběh růstu a inovací - Jak se z vizionářského startupu stala technologickým lídrem

Datum: 3. července

Čas: 18:00

Aktuálně

6 dolarů za hot dog? To je suma, kterou jsou Američané dnes ochotni utratit.

30. 5. 2024

|

0:51

Targetův plán na omezení zboží Pride jej dělá „vypadat slabě“, říká odborník

29. 5. 2024

|

22:59

Akcie Faraday Future se propadají, zaznamenávají největší denní pokles v historii

29. 5. 2024

|

22:45

HP snižuje tempo poklesu prodeje s ohledem na předpokládaný boom PC s AI

29. 5. 2024

|

22:30

Předpověď zisků Salesforce je slabá a akcie klesají

29. 5. 2024

|

22:18

Akcie uzavřely se snížením, v čele byl pokles Dow Jones Industrial Average o 411 bodů.

29. 5. 2024

|

22:05