Search
Close this search box.

Amazon kupuje filmové studio MGM. Akcie reagují růstem

Těšíme se na změnu image a rozvoj na rozvoj nabídky filmů z dílny MGM. Takto stručně šéf Amazonu Jeff Bezos okomentoval nákup slavného filmového studia. Se značkou MGM je spojen agent 007 James Bond, Rocky Balboa nebo trilogie Hobbit.

Společnost Amazon nejbohatšího člověka planety Jeffa Bezose koupí slavné hollywoodské filmové studie Metro-Goldwyn-Mayer známé pod zkratkou MGM. Zaplatí za něj 8,45 miliardy dolarů a získá přístup k obrovské zásobárně filmů a televizních show, kterými se Amazon bude snažit obohatit svou platformu Prime Video.

V katalogu MGM najdeme více než čtyři tisíce filmů a kolem 17 tisíc televizních děl. „Je to velmi vzrušující a dává nám to obrovské příležitosti,“ uvedl Jeff Bezos výroční valné hromady, která se konala ve středu. Bezos plánuje studio přizpůsobit trhu 21. století a zajistit mu další rozvoj.

Zdá se, že investoři Bezosovu iniciativu kvitovali. Akcie Amazonu totiž v reakci posílily o necelá tři procenta a tržní kapitalizace Amazon dosáhla 1,64 bilionu dolarů. Amazon za posledních dvanáct měsíců zhodnotil o více než třetinu a je asi jen o osm procent pod svým historickým maximem, kterého dosáhl na začátku loňského září.


Pallotta, CNN Business
Spangler, Variety

Mladý muž v obleku pracuje na notebooku, zatímco sedí v autě

Nadcházející webinář ZDARMA

Jaký vliv budou mít americké volby na akciové trhy?

Datum: 5. června

Čas: 18:00

Aktuálně

Akcie GameStopu stoupají po dokončení prodeje akcií v hodnotě 933 milionů dolarů po šílenství kolem memů

25. 5. 2024

|

1:18

Povzbuzeni výsledky Nvidia, Wall Street doufá v „scénář Zlatovlásky“

25. 5. 2024

|

0:09

Jak Morgan Spurlock a „Super Size Me“ změnili náš pohled na rychlé občerstvení

24. 5. 2024

|

22:30

Nasdaq vede americké akcie výše v pátek, i když Dow ukončuje pětitýdenní vítěznou šňůru

24. 5. 2024

|

22:10

Bydlení zvyšuje náklady na život – ale vyšší sazby nejsou pachatelem

24. 5. 2024

|

21:49

Bidena vyřadili z hlasovacích lístků v Ohiu. Guvernér to označuje za ‚absurdní‘.

24. 5. 2024

|

20:59

Nadcházející webinář:

Jaký vliv budou mít americké volby na akciové trhy?

Datum: 5. června

Čas: 18:00