Search
Close this search box.

Amazon dokončil převzetí filmového studie MGM. Jeho akcie čtyři dny v řadě rostou

Technologický gigant Amazon posílil svou pozici ve filmovém průmyslu. V těchto dnech dokončil převzetí filmového studia Metro-Goldwyn-Mayer (MGM), které má na kontě kasovní trháky jako Hobbit, filmy o Jamesi Bondovi nebo sérii o boxerovi Rockym Balboovi.


Amazon oznámil, že za studio MGM zaplatí 8,5 miliardy dolarů. Současně přislíbil, že se převzetí obejde bez snižování stavu zaměstnanců a studio bude dále rozvíjeno. „Vítáme zaměstnance MGM i jeho talentované tvůrce a těšíme se na společnou práci,“ uvedl v prohlášení Mike Hopkins, viceprezident Prime Video a Amazon Studios.

Transakce byla oznámena loni v květnu, ovšem až nyní je definitivně uzavřena poté, co se k ní musela vyjádřit také americká Federální obchodní komise. Studio Metro-Goldwyn-Meyer bude začleněno pod křídla Amazon Prime Video, který obohatí o více než 4000 filmových titulů, jež bude Amazon moc nabídnout ve své on-line videotéce. Tím Amazon výrazně posílí vůči svým velkým dvěma konkurentům, streamovacím službám Netflix a Disney+.

Akcie společnosti Amazon zaznamenávají nepřetržitý růst už od pondělí. Jeho akcie se tehdy obchodovaly za 2825 dolarů a do čtvrtku stihly posílit na více než 3140 dolarů. To představuje nárůst o více než 11 procent.

Amazonu také hraje do karet oznámení o rozdělení jeho akcií v poměru 1 ku 20. Cílem tohoto opatření je výrazné snížení ceny jedné akcie, což způsobí, že se stanou dostupnějšími pro širší paletu investorů. Historie navíc ukazuje, že po rozdělení se hodnota takových akciích zpravidla zvyšuje a růstem překonávají trh.


Bartz, Dastin, Chmielewski, Reuters
Drury, The Motley Fool


Mladý muž v obleku pracuje na notebooku, zatímco sedí v autě

Nadcházející webinář ZDARMA

Nvidia: Příběh růstu a inovací - Jak se z vizionářského startupu stala technologickým lídrem

Datum: 3. července

Čas: 18:00

Aktuálně

6 dolarů za hot dog? To je suma, kterou jsou Američané dnes ochotni utratit.

30. 5. 2024

|

0:51

Targetův plán na omezení zboží Pride jej dělá „vypadat slabě“, říká odborník

29. 5. 2024

|

22:59

Akcie Faraday Future se propadají, zaznamenávají největší denní pokles v historii

29. 5. 2024

|

22:45

HP snižuje tempo poklesu prodeje s ohledem na předpokládaný boom PC s AI

29. 5. 2024

|

22:30

Předpověď zisků Salesforce je slabá a akcie klesají

29. 5. 2024

|

22:18

Akcie uzavřely se snížením, v čele byl pokles Dow Jones Industrial Average o 411 bodů.

29. 5. 2024

|

22:05