Search
Close this search box.

Amazon chce otevřít kamenné obchody a vyzvat tradiční prodejce na souboj

Technologický gigant a on-line obchodní dům Amazon má v plánu vyzvat na souboj své konkurenty z kamenných prodejen. Plánuje totiž sám expandovat na tento trh. První obchody mají být otevřeny v Kalifornii a Ohiu.


Kamenné prodejny, které Amazon plánuje otevřít v Kalifornii a Ohiu, mají být svým způsobem testovacím projektem. Amazon chce zjistit, jak lidé budou na fyzickou přítomnost značky známé především z on-line prostředí, reagovat. Pokud se nová strategie osvědčí, Amazon bude ochoten kamenné obchody přinést také do Velké Británie.

Amazon chce ve svých kamenných obchodech prodávat jak zboží své vlastní značky, tak nabízet i značkové produkty od různých dodavatelů. Amazonu bude zřejmě v tomto ohledu nejvíce konkurovat společnost Walmart, která je největším maloobchodním řetězcem, jenž působí na území Spojených států.

Akcie společnosti Amazon na zprávu zpočátku reagovaly kladně, když posílily o 1,13 procenta. V průběhu čtvrtečního obchodování rostly přibližně do oběd a v odpoledních hodinách si investoři začali vybírat své zisk. Akcie Amazonu nakonec uzavřely asi o 0,42 procenta níže, než byla úroveň, na níž svou obchodní seanci začínaly.

Amazon je jedna z mála společností, na jejíchž akciích se koronavirová krize téměř neprojevila. Od jejího počátku akcie Amazonu zpevnily téměř o 80 procent. Za uplynulých pět let je pak zhodnocení o více než 314 procent.


Onita,
Yahoo! Finance


Chcete se dozvědět více o investování do akcií?

Pokud vás zajímají akcie, a rádi byste se dozvěděli jak profitovat z tohoto finančního instrumentu, zaregistrujte se a my vám ZDARMA zašleme e-book na váš osobní email. Buďte o krok blíže k finanční nezávislosti!Mladý muž v obleku pracuje na notebooku, zatímco sedí v autě

Nadcházející webinář ZDARMA

Nvidia: Příběh růstu a inovací - Jak se z vizionářského startupu stala technologickým lídrem

Datum: 3. července

Čas: 18:00

Aktuálně

6 dolarů za hot dog? To je suma, kterou jsou Američané dnes ochotni utratit.

30. 5. 2024

|

0:51

Targetův plán na omezení zboží Pride jej dělá „vypadat slabě“, říká odborník

29. 5. 2024

|

22:59

Akcie Faraday Future se propadají, zaznamenávají největší denní pokles v historii

29. 5. 2024

|

22:45

HP snižuje tempo poklesu prodeje s ohledem na předpokládaný boom PC s AI

29. 5. 2024

|

22:30

Předpověď zisků Salesforce je slabá a akcie klesají

29. 5. 2024

|

22:18

Akcie uzavřely se snížením, v čele byl pokles Dow Jones Industrial Average o 411 bodů.

29. 5. 2024

|

22:05