Search
Close this search box.

Alphabet překonal očekávání a vytvořil rekordní zisk

Společnost Alphabet, pod jejíž křídla spadá také technologický gigant Google, oznámila rekordní čtvrtletí zisk. Pomohl jí zejména inzertní byznys, a to na všech důležitých platformách, které jsou její součástí.


Tržby společnosti Alphabet dosáhly ve třetím čtvrtletí přes 65 miliard dolarů, což je meziročně o 41 procent více. Provozní zisk se zvýšil na více než 21 miliard dolarů, loni byl téměř poloviční. Čistý zisk se pak zastavil těsně pod hranicí 19 miliard dolarů. Loni ve stejném období Alphabet vydělal asi o 60 procent méně.

„Naše vytrvalé investice podporující dlouhodobý růst s promítly do silné finanční výkonnosti s tržbami převyšujícími 65 miliard dolarů v tomto čtvrtletí. Pokračovali jsme v poskytování užitečných a cenných služeb ve všech oborech,“ uvedla Ruth Poratová, finanční ředitelka společnosti Alphabet v tiskovém prohlášení ke zveřejněným výsledkům firmy.

Největší meziroční nárůst tržeb byl zaznamenán u příjmů z reklamy společnosti Google, které se meziročně zvedly o 41 procent na 53,1 miliardy dolarů. Zisk přepočtený na akcii činil skoro 28 dolarů, přičemž trh očekával kolem 24 dolarů.

Akcie společnosti Alphabet na výsledky reagovaly mírným posílením o 1,35 procenta. Alphabet hledá v posledním měsíci jasný směr. Od začátku letošního roku nicméně jeho akcie zpevnily o více než 60 procent, meziročně pak o tři čtvrtiny. Tržní kapitalizace společnosti Alphabet dosáhla 1,86 bilionu dolarů (asi osm ročních HDP České republiky).


Dave, Balu, Reuters
Alphabet, tiskové prohlášení k 3Q výsledkům


Mladý muž v obleku pracuje na notebooku, zatímco sedí v autě

Nadcházející webinář ZDARMA

Jaký vliv budou mít americké volby na akciové trhy?

Datum: 5. června

Čas: 18:00

Aktuálně

Akcie GameStopu stoupají po dokončení prodeje akcií v hodnotě 933 milionů dolarů po šílenství kolem memů

25. 5. 2024

|

1:18

Povzbuzeni výsledky Nvidia, Wall Street doufá v „scénář Zlatovlásky“

25. 5. 2024

|

0:09

Jak Morgan Spurlock a „Super Size Me“ změnili náš pohled na rychlé občerstvení

24. 5. 2024

|

22:30

Nasdaq vede americké akcie výše v pátek, i když Dow ukončuje pětitýdenní vítěznou šňůru

24. 5. 2024

|

22:10

Bydlení zvyšuje náklady na život – ale vyšší sazby nejsou pachatelem

24. 5. 2024

|

21:49

Bidena vyřadili z hlasovacích lístků v Ohiu. Guvernér to označuje za ‚absurdní‘.

24. 5. 2024

|

20:59

Nadcházející webinář:

Jaký vliv budou mít americké volby na akciové trhy?

Datum: 5. června

Čas: 18:00