Search
Close this search box.

Akvizice, která by mohla být významnou událostí pro investory působící v oblasti cestovního ruchu 

Společnost Falcon’s Beyond se chystá zúročit své 22leté zkušenosti při výstavbě svých vlastních nemovitostí. Firmy založené za účelem akvizice (SPAC) byly v uplynulých letech populárními investičními nástroji. Podle portálu SPAC Analytics byla více než polovina firem, které v letech 2020 a 2021 provedly primární veřejnou nabídku akcií (IPO) v USA, založena na bázi SPAC. 


Tyto společnosti neprovozují vlastní podnikatelskou činnost, ale chtějí odkoupit podniky a uvést je na burzu. V roce 2022 se v USA dosud uskutečnilo pouze 70 veřejných nabídek akcií typu SPAC, což svědčí o tom, že tento vzrušující trend se ochlazuje. 12. července ohlásila společnost FAST Acquisition Corp II (FZT 0,01 %), že hodlá využít svou finanční hotovost a sloučit se se společností Falcon’s Beyond.  

O společnosti Falcon’s Beyond jste pravděpodobně nikdy neslyšeli. Pokud ale patříte mezi investory zabývající se cestovním ruchem, a zbožňujete letoviska, vodní parky, zábavní parky, zážitky ve virtuální realitě (VR) a duševní vlastnictví, které lze využít napříč různými typy médií, pak byste právě měli zaměřit pozornost na Falcon’s Beyond. 


Co se skrývá za jménem Falcon’s Beyond ? 

Společnost Falcon’s Beyond provozuje tři obchodní aktivity: tvůrčí divizi, turistickou divizi a divizi obchodních značek Beyond. Hlavním segmentem je tvůrčí divize, která funguje již 22 let. Za tuto dobu činí celková hodnota těchto projektů více než 100 miliard dolarů. Společnost spolupracuje se zvučnými mediálními značkami, jako jsou Walt Disney, Lions Gate Entertainment, Lego a další.  

Abychom lépe porozuměli tomu, co společnost Falcon Beyond vlastně dělá, uveďme například dohodu, kterou uzavřela se Saúdskou Arábií. Její tvůrčí tým aktuálně vypracovává územní plán pro nově vznikající vodní park.  

Falcon’s nejenže se podílí na designu 22 vodních atrakcí, ale také se bude snažit propojit tematické prvky v celém parku, přičemž se bude pokoušet spotřebovávat o 75 % méně vody než tradiční vodní parky, neboť si uvědomuje, jak je tento zdroj v zemi, jako je Saúdská Arábie, vzácný.  

Takto koncipované smlouvy o územním plánu mají obvykle životnost čtyři až pět let, což společnosti Falcon’s Beyond zajišťuje dobrou transparentnost z hlediska výnosů. V současné době firma pracuje na pěti smlouvách týkajících se zábavních parků, jejichž celková hodnota by mohla činit 655 milionů dolarů. 

Falcon’s Beyond chce využít odborné znalosti své tvůrčí skupiny k rozvoji svých aktivit v oblasti cestovního ruchu a brandingu značky Beyond. V segmentu cestovního ruchu chce společnost rozvíjet tématická rekreační letoviska, která buď bude přímo vlastnit, nebo je bude společně provozovat se svými obchodními partnery. 


Akcie Falcon’s Beyond jako investiční příležitost? 

Podle portálu Statista se odhaduje, že odvětví cestovního ruchu poroste do roku 2026 více než 10 % tempem a dosáhne objemu téměř 1 bilionu dolarů. Stručně řečeno, jedná se o masivní a neustále rostoucí trh. Vedení společnosti FAST Acquisition II se domnívá, že dochází k posunu směrem k zážitkovému cestování, což je specializace společnosti Falcon Beyond. 

Kromě toho má Falcon’s Beyond potenciální předpoklady k tomu, aby mohl dlouhodobě růst. Nedávno navázala partnerství se sítí Melia Hotels International (SMIZ.F -7,54 %), která provozuje téměř 400 hotelů a mohla by být silným přírůstkem budoucích peněžních toků. 

V listopadu v rámci tohoto partnerství oznámil Falcon’s vybudování společného resortu v Dominikánské republice v hodnotě 350 milionů dolarů, jehož otevření je naplánováno na rok 2023. A díky partnerství se skupinou Melia otevře Falcon’s v roce 2024 další dva resorty. 

350 milionů dolarů je ovšem spousta peněz, a to je důvod, proč Falcon’s Beyond vstupuje na burzu. Z fúze se společností FAST Acquisition obdrží více než 200 milionů dolarů, které hodlá použít na projekt v Dominikánské republice.  

Akcie typu SPAC mohou být při sdílení informací s potenciálními investory velmi selektivní. V případě společnosti Falcon Beyond zkrátka nesdělila příliš informací o svých historických nebo současných finančních údajích, čímž poskytla potenciálním investorům minimum podkladů. 

Vzhledem k tomu, že firma vstupuje na burzu s tržní kapitalizací ve výši 1 miliardy dolarů, nelze s jistotou tvrdit, zda je Falcon’s Beyond výhodnou investiční příležitostí, či nikoliv. To si musí každý individuální investor sám důkladně zvážit.  


Jon Quast  
The Motley Fool 

Mladý muž v obleku pracuje na notebooku, zatímco sedí v autě

Nadcházející webinář ZDARMA

Jaký vliv budou mít americké volby na akciové trhy?

Datum: 5. června

Čas: 18:00

Aktuálně

Trumpův imigrační plán by mohl přidat biliony dolarů k národnímu dluhu

18. 5. 2024

|

1:03

Horská dráha Roaring Kitty: Šílenství kolem GameStop a AMC je ‚výjimečná událost‘

18. 5. 2024

|

0:10

Proč se ETF ARK Innovation od Cathie Woodové potýká s problémy, přestože na akciovém trhu probíhá rally.

17. 5. 2024

|

23:28

Pracovníci závodu Mercedes v Alabamě hlasují proti odborům, což zpomaluje snahy UAW na jihu

17. 5. 2024

|

22:28

Dow uzavřel poprvé v historii nad 40 tisíci, S&P 500 zaznamenal 4. týdenní růst v řadě

17. 5. 2024

|

22:07

Ti, kdo se nejvíce těší na Dow 40,000? Prodejci klobouků.

17. 5. 2024

|

21:34

Nadcházející webinář:

Jaký vliv budou mít americké volby na akciové trhy?

Datum: 5. června

Čas: 18:00