Search
Close this search box.

Akcie, kterou by měli inteligentní investoři vlastnit

Nárůst on-line nakupování za poslední desetiletí vedl k prudkému nárůstu digitálních plateb. Pokud se jedná o možnostech platby, spotřebitelé si stále více dopřávají komfort, rychlost a bezpečnost. Pandemie byla tak katalyzátorem nákupního chování spotřebitelů.  


Chytrým způsobem, jak se svést trendem nákupní horečky je koupě akcií společnosti PayPal Holdings. Lídr v oblasti fintechu s tržní kapitalizací ve výši 300 miliard dolarů může být dobrou volbou, jak zhodnotit vaše investiční portfolio. Jak PayPal vlastně vydělává peníze? 

Obchodní model PayPalu je velmi jednoduchý. Společnost vydělává na transakčních poplatcích za platby, které kolují v jejím platebním ekosystému. Za posledních 12 měsíců činil celkový objem plateb ve výši 1,1 bilionů dolarů a příjmy činily ve výši 23,8 miliard dolarů. 

Hlavním cílem vedení bylo zpracovat co největší množství platebních transakcí v dolarech. Paypal díky tomu dokáže generovat čisté příjmy a tvořit volné peněžní toky. A pokud jde o jednotlivce, společnost Paypal nabízí službu jako je Venmo, což je velmi populární P2P platforma, která umožňuje uživatelům obchodovat s kryptoměnami. 

Mobilní aplikace PayPal si za poslední dobu prošla razantním upgradem, a obsahuje tak vylepšené funkce jako je instantní nákup, plánování plateb či přístup ke spořícím

účtům s relativně vysokým výnosem.     

PayPal umožňuje obchodníkům provádět digitální a mobilní platby pomocí platforem Braintree nebo iZettle, a zároveň nabízí softwarové řešení pro záznam, správu a analýzu tržeb. Obchodníci se také mohou obrátit na PayPal, aby obdrželi úvěry na provozní kapitál, které jim usnadní každodenní provoz.   

Osvědčená schopnost PayPalu nabízet kompletní sadu finančních služeb jak pro spotřebitele, tak i pro podniky, jsou důvodem, proč akcie PayPalu dokázali překonat výkonnost indexu S&P 500. Jaké jsou konkurenční výhody PayPalu? 

Platební platforma PayPal s 371 miliony aktivních spotřebitelských účtů a 32 miliony aktivních obchodních účtů těží výhody z její robustní základny uživatelů. 

Pokud jste provozovatel e-shopu, určitě budete volit platební službu, která má největší uživatelskou základnu. A pokud jste individuální zákazník, zvážíte použití takové platební aplikace, která je všeobecná akceptována, ať nakupujete kdekoliv. 

PayPal rovněž vlastní nehmotná aktiva z charakteristiky, které jsou pro konkurenty prakticky nemožné kopírovat. Značka PayPal je široce uznávaná jako bezpečná platební metoda na více než 200 území (a 25 měnách) po celém světě. 

I Wall Street zaujímá optimistický postoj vůči PayPalu, a to na základě konsensuální hodnocení akcií. Odhaduje se, že PayPal poroste až o 35 % v následujících 12 měsících. Nákup akcií PayPalu je tak racionálním investičním rozhodnutím, které by měl učinit každý inteligentní investor. 


The Motley Fool


Mladý muž v obleku pracuje na notebooku, zatímco sedí v autě

Nadcházející webinář ZDARMA

Jaký vliv budou mít americké volby na akciové trhy?

Datum: 5. června

Čas: 18:00

Aktuálně

Jak by mohla umělá inteligence změnit způsob, jakým kupujete nebo prodáváte svůj další dům

23. 5. 2024

|

2:55

Akcie Live Nation klesají na základě zpráv, že americký ministerstvo spravedlnosti se pokusí o její rozdělení kvůli antimonopolnímu procesu

23. 5. 2024

|

1:23

Sněmovna reprezentantů schválila historický zákon o kryptoměnách. Proč je to „obrovský krok vpřed“.

23. 5. 2024

|

0:29

DuPont je nejnovější průmyslový gigant, který se rozděluje na několik veřejných společností

23. 5. 2024

|

0:07

Akcie Moderny a jiných vakcín rostou, poté co USA a Austrálie hlásí nové případy ptačí chřipky.

22. 5. 2024

|

23:32

Nvidia ohlašuje rozdělení akcií a překračuje očekávání trhu svými tržbami

22. 5. 2024

|

22:32

Nadcházející webinář:

Jaký vliv budou mít americké volby na akciové trhy?

Datum: 5. června

Čas: 18:00