Search
Close this search box.

Akcie výrobce grafických karet vystřelily vzhůru

Kdo vlastní akcie společnosti Nvidia, mohl být ve čtvrtek maximálně spokojen. Jeho jmění se tak zhodnotilo o více než 12 procent během jediného dne.


Tržní kapitalizace společnosti Nvidia se rázem dostala nad úroveň 700 dolarů, což je vůbec poprvé v historii této firmy. Konkrétně jde o hodnotu převyšující 745 miliard dolarů. A co vlastně stálo za mimořádným zájmem investorů, kteří vzali akcie Nvidia doslova útokem?

Obecně se dá říci, že se Nvidia stala tak trochu „obětí“ narůstajícího zájmu o rozšířenou nebo virtuální realitu, včetně možností vytvářet jakýsi paralelní vesmír. Jako první tuto vizi nedávno představila společnost Facebook a začala hovořit o takzvané metaverzi.

Nvidia nechce v tomto ohledu zůstat pozadu, a tak se chystá 8. listopadu na každoroční GTC konferenci představit hned několik produktů, které se týkají umělé inteligence. Podle analytika banky Wells Farto Aarona Rakerse Nvidia řekne, že její dceřiná společnost Omniverse Enterprise by mohla vstoupit na burzu.

Omniverse je virtuální otevřená platforma, která umožňuje každému kreativnímu člověku v reálném čase spolupracovat s virtuálními 3D protějšky právě prostřednictvím virtuálního prostoru. A takové aplikace dávají prakticky neomezené možnosti v tom, jak by se lidé mohli v budoucnu vzdělávat, aby dokázali držet krok s neustále se zdokonalujícími technologiemi.


Bary,
Marketwatch.com

Jak obchodovat s akciemi?

Zaregistrujte se ZDARMA na nadcházející webinář JAK OBCHODOVAT S AKCIEMI. Více informací se dozvíte na webináři!Mladý muž v obleku pracuje na notebooku, zatímco sedí v autě

Nadcházející webinář ZDARMA

Jaký vliv budou mít americké volby na akciové trhy?

Datum: 5. června

Čas: 18:00

Aktuálně

Akcie GameStopu stoupají po dokončení prodeje akcií v hodnotě 933 milionů dolarů po šílenství kolem memů

25. 5. 2024

|

1:18

Povzbuzeni výsledky Nvidia, Wall Street doufá v „scénář Zlatovlásky“

25. 5. 2024

|

0:09

Jak Morgan Spurlock a „Super Size Me“ změnili náš pohled na rychlé občerstvení

24. 5. 2024

|

22:30

Nasdaq vede americké akcie výše v pátek, i když Dow ukončuje pětitýdenní vítěznou šňůru

24. 5. 2024

|

22:10

Bydlení zvyšuje náklady na život – ale vyšší sazby nejsou pachatelem

24. 5. 2024

|

21:49

Bidena vyřadili z hlasovacích lístků v Ohiu. Guvernér to označuje za ‚absurdní‘.

24. 5. 2024

|

20:59

Nadcházející webinář:

Jaký vliv budou mít americké volby na akciové trhy?

Datum: 5. června

Čas: 18:00