Search
Close this search box.

Akcie Teladoc a Chewy jako perspektivní investiční příležitosti

Doktor v mobilu, koncept telemedicíny, akcie Teladoc
Zdroj: shutterstock.com

Pokud pátráte po atraktivních akciích, nyní nastal ten vhodný okamžik, jak zakončit rok 2021 v plusu. Příkladem ja akcie Teladoc. Nicméně jak už všichni dávno víme, trhy jsou velmi nevyzpytatelné a dlouhodobé investování vyžaduje pořádnou dávku trpělivosti.


Realitou je, že spousta lidí nezbohatne přes noc, zejména pokud je řeč o investování. Uvědomit si tuto skutečnost a udržet si konzistentní investiční strategii vyžaduje čas. 

V následujících odstavcích se podíváme na 2 perspektivní společnosti, které by mohly zhodnotit vaše těžce vydřené peníze.


Akcie Teladoc Health 

Zdá se, že někteří investoři si v průběhu pandemie nechali proklouznout mezi prsty tohoto poskytovatele telemedicíny. Důvodem byl zřejmě celosvětový chaos způsobený pandemií.

Nicméně by byla škoda si nechat uniknout tuto investiční příležitost. Akcie Teladoc je mezi ostřílenějšími investory považována za solidní investici. 

V uplynulých měsících se projevily obavy o dlouhodobé vyhlídky společnosti Teladoc, jelikož volatilita byla poměrně markantní. Akcie Teladoc se od počátku roku propadly zhruba o 37 %. 

Nicméně Teladoc v loňském roce bezesporu dosáhl skvělých výsledků. Dále uvedla, že její platformu v loni navštívilo 10,5 milionu uživatelů.

Zároveň realizovala významné akvizice dalších poskytovatelů telemedicíny, jako jsou InTouch Health a Livongo. Díky tomu od roku 2019 navýšila své tržby o 98 %. 

V prvním a druhém kvartále vzrostly tržby meziročně o 151 %. Kromě toho se celkový počet návštěv pacientů zvýšil o 56 % v prvním čtvrtletí a o 28 % ve druhém čtvrtletí.

Teladoc je v současné době považována za přední světovou společnost v oblasti telemedicíny. Klienti dobře znají jejich platformu a rádi ji využívají. 

Podle studie z roku 2021 vydané agenturou J.D. Power získala společnost Teledoc nejvyšší hodnocení a předčila ostatní poskytovatele telemedicíny ve všech kategoriích, jako je péče o zákazníky, odborné konzultace a lékařský personál.

Investoři se zájmem o zdravotnický sektor by měli zvážit nákup akcie Teladoc a její dlouhodobé držení ve svém investičním portfoliu. 


Akcie Chewy 

Internetový obchod s produkty pro domácí mazlíčky Chewy je další akcií, která v uplynulých měsících vyvolala rozruch mezi investiční komunitou. Její akcie od počátku roku klesly přibližně o 25 %.

Společnost Chewy byla založena v roce 2011 a nabízí širokou škálu produktů pro všechny druhy domácích mazlíčků. Od krmiva pro psy až po doplňkové vitamíny pro koně. 

Chewy v posledních letech rychle zvětšuje svůj podíl na trhu. Podle nejnovějších údajů skupiny Cardify vzrostl podíl společnosti Chewy na internetovém maloobchodním trhu z 35 % na přibližně 43 % (za 2. čtvrtletí 2021). 

Lidé nakupují na internetu více než kdy dříve a tento trend se přenesl i do sortimentu pro domácí mazlíčky. Chewy si v tomto sektoru udržuje dominantní postavení. Za deset let od jejího založení se roční tržby zvýšily téměř o 700 %. 

Ve druhém kvartále se jí stále daří hospodařit s čistou ztrátou ve výši 16,7 milionu dolarů. Jedná se o výrazné zlepšení oproti předchozí ztrátě ve výši 32,8 milionu dolarů ve stejném čtvrtletí loňského roku. 

Chewy se neustále snaží navyšovat svůj podíl na trhu. Zároveň trvale vykazuje silný růst tržeb a konzistentně snižuje ztráty. To jsou pozitivní signály pro relativně mladou společnost. 


Zdroj: The Motley Fool

Mladý muž v obleku pracuje na notebooku, zatímco sedí v autě

Nadcházející webinář ZDARMA

Nvidia: Příběh růstu a inovací - Jak se z vizionářského startupu stala technologickým lídrem

Datum: 3. července

Čas: 18:00

Aktuálně

6 dolarů za hot dog? To je suma, kterou jsou Američané dnes ochotni utratit.

30. 5. 2024

|

0:51

Targetův plán na omezení zboží Pride jej dělá „vypadat slabě“, říká odborník

29. 5. 2024

|

22:59

Akcie Faraday Future se propadají, zaznamenávají největší denní pokles v historii

29. 5. 2024

|

22:45

HP snižuje tempo poklesu prodeje s ohledem na předpokládaný boom PC s AI

29. 5. 2024

|

22:30

Předpověď zisků Salesforce je slabá a akcie klesají

29. 5. 2024

|

22:18

Akcie uzavřely se snížením, v čele byl pokles Dow Jones Industrial Average o 411 bodů.

29. 5. 2024

|

22:05