Search
Close this search box.

Akcie technologických gigantů Apple a Alphabet (Google) rostou. Investoři ocenili dobré zprávy

Technologické firmy zažívají od začátku letošního roku na burzách krušné časy. Jejich akcie totiž následují sestupný trend. Podle odborníků jde zčásti o důsledek vytvoření menší bubliny v posledních týdnech loňského roku. V úterý se však zablýsklo na lepší časy, když akcie firem Alphabet (matka Googlu) a Apple posílily.


Akcie společnosti Alphabet po zahájení úterního obchodování v posílily na newyorské burze o více než čtyři procenta. Odpoledne zisky mírně umazávaly, přesto se obchodovaly asi o 1,5 až 2 procenta výše než v pondělí.

Podle expertů bezprostředním důvodem bylo oznámení akvizice kyberbezpečnostní společnosti Mandiant, za kterou Alphabet zaplatí 5,4 miliardy dolarů. Alphabet tak dává najevo, že chce posílit svou odolnost vůči hackerským útokům a současně chce předčít své konkurenty Microsoft a Amazon, které rovněž zvyšují tlak na kyberbezpečnost.

„Tohle je teprve začátek toho, co nyní budeme vídat poměrně často. Velké technologické firmy budou prostřednictvím akvizic posilovat bezpečnost svých cloudových služeb,“ uvedl pro agenturu Reuters Jeff Pollard, šéf analytické společnosti Forrester Research.

Směrem vzhůru se v úterý vydaly také akcie nejhodnotnější firmy světa, společnosti Apple. Ty zpočátku posílily o více než tři procenta, v průběhu dne však zisky rovněž klesaly. Společnost Apple v úterý představila dvě novinky. První je lowcostová verze iphonu SE, který bude nově schopen připojit se k 5G sítím.

Druhou je nový iPad Air, který bude vybaven rychlejším čipem, než mají desktopové počítače Mac. Také noví iPad Air bude vybaven 5G konektivitou. „Je to velmi důležité pro naše stávající zákazníky, kteří preferují menší rozměry iPhonů, ale chtějí lepší výkon,“ uvedl šéf Applu Tim Cook.


Kaye, Reuters
Mathews, Reuters
Howley, Yahoo! Finance


Mladý muž v obleku pracuje na notebooku, zatímco sedí v autě

Nadcházející webinář ZDARMA

Jaký vliv budou mít americké volby na akciové trhy?

Datum: 5. června

Čas: 18:00

Aktuálně

Trumpův imigrační plán by mohl přidat biliony dolarů k národnímu dluhu

18. 5. 2024

|

1:03

Horská dráha Roaring Kitty: Šílenství kolem GameStop a AMC je ‚výjimečná událost‘

18. 5. 2024

|

0:10

Proč se ETF ARK Innovation od Cathie Woodové potýká s problémy, přestože na akciovém trhu probíhá rally.

17. 5. 2024

|

23:28

Pracovníci závodu Mercedes v Alabamě hlasují proti odborům, což zpomaluje snahy UAW na jihu

17. 5. 2024

|

22:28

Dow uzavřel poprvé v historii nad 40 tisíci, S&P 500 zaznamenal 4. týdenní růst v řadě

17. 5. 2024

|

22:07

Ti, kdo se nejvíce těší na Dow 40,000? Prodejci klobouků.

17. 5. 2024

|

21:34

Nadcházející webinář:

Jaký vliv budou mít americké volby na akciové trhy?

Datum: 5. června

Čas: 18:00