Search
Close this search box.

Akcie na Wall Street prudce posílily. Pomohla jím zpřesněná data o vývoji americké ekonomiky

Hospodářství Spojených států se ve druhém čtvrtletí zmenšila o něco méně, než ukazovaly první odhady. To povzbudilo investory na Wall Street, kteří nakupovali zejména technologické tituly. I díky tomu technologický index Nasdaq zpevnil o 1,67 procenta.


Americké akcie v předposlední obchodní den tohoto týdne zaznamenaly prudké posílení. Dařilo se zejména technologickým titulům. Index Nasdaq přidal 1,67 procenta, a to především díky akciím společností Nvidia (přidaly 4 procenta), Alphabet (více než 2 procenta) nebo Apple (zpevnily o více než procento).

Také hlavní index newyorské burzy S&P výrazně vzrostl, a to o 1,41 procenta. Dow Jones Industrial Average mírně zaostal, když zpevnil jen o necelé procento během čtvrtečního obchodování.

Za skvělým čtvrtkem stojí především přesnější data o vývoji americké ekonomiky ve druhém kvartále. V období od dubna do června se totiž hospodářství USA zmenšilo méně, než se původně předpokládalo. Spojené státy tak zatím neprocházejí žádnou dramatickou recesí.

Dobré zprávy navnadily investory, kteří vzali Wall Street doslova útokem. Jenže lepší než očekávaná kondice amerického hospodářství zase zvýšila pravděpodobnost, že Federální rezervní systém na svém zářijovém měnověpolitickém zasedání zvedne ruku pro vyšší růst sazeb, než se původně předpokládalo. Více také napoví projev guvernéra Fedu Jeroma Powella, který promluví na tradičním setkání centrálních bankéřů v americkém městečku Jackson Hole.


Kamdar, Jain, Mehta, McGeever
Reuters

Mladý muž v obleku pracuje na notebooku, zatímco sedí v autě

Nadcházející webinář ZDARMA

Nvidia: Příběh růstu a inovací - Jak se z vizionářského startupu stala technologickým lídrem

Datum: 3. července

Čas: 18:00

Aktuálně

6 dolarů za hot dog? To je suma, kterou jsou Američané dnes ochotni utratit.

30. 5. 2024

|

0:51

Targetův plán na omezení zboží Pride jej dělá „vypadat slabě“, říká odborník

29. 5. 2024

|

22:59

Akcie Faraday Future se propadají, zaznamenávají největší denní pokles v historii

29. 5. 2024

|

22:45

HP snižuje tempo poklesu prodeje s ohledem na předpokládaný boom PC s AI

29. 5. 2024

|

22:30

Předpověď zisků Salesforce je slabá a akcie klesají

29. 5. 2024

|

22:18

Akcie uzavřely se snížením, v čele byl pokles Dow Jones Industrial Average o 411 bodů.

29. 5. 2024

|

22:05