Search
Close this search box.

Akcie Fiverr by mohly klesnout až o 50 %

Možnost pracovat odkudkoli a omezenost se účastnit běžných společenských setkání vyvolaly pocit, že se náš svět navždy změnil. Co to ale v praxi znamená pro společnost Fiverr?  


Tento pocit se nyní postupně vytrácí a Fiverr (NYSE: FVRR) je na hledáčku. Fiverr a jeho platforma pro freelancery se ocitla ve správný čas na správném místě v souvislosti s prací na dálku či nedostatkem pracovních sil. Avšak jeho akcie byly rozdrceny, a to i přesto, že nejdůležitější ukazatele naznačují, že Fiverr pochoduje správným směrem, jeho akcie mohou dále klesat.  Velký pád, ale ne zpět na zem  

Na začátku loňského roku se cena akcií Fiverru propadla o 75 % ze svého maxima. Ačkoli je to pro ty, kteří nakoupili v roce 2021, náročná zkouška, od začátku roku 2020 je to stále nárůst o téměř 250 %. Je zřejmě logické předpokládat, že když akcie tak rychle klesne, musí být nyní levná – zejména když vezmeme v úvahu skutečnou výkonnost podniku.  Návrat k normálu 

Při pohledu na počet aktivních uživatelů na platformě je očividné, že COVID výrazně urychlil růst. Od dubna 2020 do března 2021 byl mezičtvrtletní růst dvouciferný. Od té doby se opět vrátil na úroveň před pandemií. Uvidíme, zda si společnost Fiverr dokáže toto tempo udržet, nebo zda bude v následujících čtvrtletích dále klesat. 

Je známo, že společnost stále rozvíjí poptávkovou stranu své platformy. Roční útrata na kupujícího má obdobný průběh. Na konci roku 2019 utratil průměrný kupující na platformě Fiverr 170 dolarů ročně a jeho výdaje rostly každé čtvrtletí přibližně o 4 %.  

Během pandemie se růst zvýšil až na 6 % a v posledním období klesl na 3,5 %. Poslední číslo bylo 234 dolarů ročně. To je 38% nárůst od konce roku 2019. Když k tomu připočteme 75% nárůst aktivních kupujících, jde o působivou kombinaci růstu.  Investoři dostanou to, co si zaslouží 

Společnost, jejíž cena akcií se propadá a jejíž klíčové ukazatele růstu stále rostou, je dobrým místem pro hledání výhodných nabídek. Ale Fiverr ještě nemusí být na prodej. Ukazuje se, že jak Fiverr, tak jeho konkurent Upwork (NASDAQ: UPWK) se obchodují s poměrem ceny k prodejům (PS) o 90 % vyšším, než na jakém skončily v roce 2019. To je velký kámen úrazu pro argument, že akcie jsou příliš levné.  

Ve skutečnosti je to přesně naopak. Investoři nyní platí za každý dolar prodeje více než v roce 2019. Na základě analytiky očekávaných tržeb v roce 2021 ve výši 295 milionů dolarů je současný poměr PS vyšší než 10. Pro kontext, v průběhu roku 2019 se tento poměr pohyboval kolem hodnoty 5,0. To může být pro současné akcionáře nepříjemné si uznat.  

Podnikání společnosti Fiverr by se mohlo dále rozšiřovat a stát se efektivní platformou pro propojování práce a talentů. Není pochyb o tom, že nyní má Fiverr silnější byznys, než tomu bylo v roce 2019. Ale na základě čísel by její akcie mohly stále klesnout o 50 %, pokud by byly oceněny jako v minulosti.   


Jason Hawthorne 
The Motley Fool  


Mladý muž v obleku pracuje na notebooku, zatímco sedí v autě

Nadcházející webinář ZDARMA

Jaký vliv budou mít americké volby na akciové trhy?

Datum: 5. června

Čas: 18:00

Aktuálně

Trumpův imigrační plán by mohl přidat biliony dolarů k národnímu dluhu

18. 5. 2024

|

1:03

Horská dráha Roaring Kitty: Šílenství kolem GameStop a AMC je ‚výjimečná událost‘

18. 5. 2024

|

0:10

Proč se ETF ARK Innovation od Cathie Woodové potýká s problémy, přestože na akciovém trhu probíhá rally.

17. 5. 2024

|

23:28

Pracovníci závodu Mercedes v Alabamě hlasují proti odborům, což zpomaluje snahy UAW na jihu

17. 5. 2024

|

22:28

Dow uzavřel poprvé v historii nad 40 tisíci, S&P 500 zaznamenal 4. týdenní růst v řadě

17. 5. 2024

|

22:07

Ti, kdo se nejvíce těší na Dow 40,000? Prodejci klobouků.

17. 5. 2024

|

21:34

Nadcházející webinář:

Jaký vliv budou mít americké volby na akciové trhy?

Datum: 5. června

Čas: 18:00