Search
Close this search box.

Akcie energetických firem mají před sebou světlé zítřky. Hlavně díky dividendám

Ačkoli se stále častěji ozývají hlasy, že tradiční energetické akcie nejsou dobrou investicí, protože za humny je soumrak byznysu stojícího na fosilních zdrojích, fakta naznačují spíše opak. Energetické akcie nejsou mrtvé a mají před sebou celkem dobrou budoucnost, myslí si šéf houstonské poradenské a investiční společnosti Freedom Day Solutions Ryan Krueger.


„Jestli něco roste rychleji než dividendy energetických společností, pak je to počet lidí, kteří jsou přesvědčeni, že energetické akcie nejsou udržitelné. Nikdy jsem nezažil tak negativní konsensus vůči celému sektoru, kterým je tradiční energetika,“ uvedl Ryan Krueger svůj názorový článek na portálu Marketwatch.com.

Podle něho je debata na dané téma příliš jednostranná a její účastníci doslova přehlížejí, jak rostou dividendy z držby akcií energetických společností. „Namísto toho je pozornost věnována diskusím, zda byznys tradiční energetiky bude vůbec existovat,“ diví se Krueger.

Přitom je to právě výše dividendy, která vysloveně nabádá k investicím do akcií tradičních energetických společností, respektive nic od těchto investic neodrazuje. „Potenciál pro růst energetických dividend nebyl nikdy větší, a to hlavně proto, že sektor je považován za „neinvestovatelný“, což je mimořádně paradoxní,“ pokračuje Ryan Krueger.

Krueger upozorňuje, že je samozřejmě nutné zvažovat, do kterých energetických společností investovat, protože zaměření se na dividendový výnos vyžaduje jak disciplínu, tak konzervativní matematiku.

Je prý třeba si také všímat, že za posledních 40 let se snížil téměř na polovinu počet rafinérií, což znamená, že kapacita klesla asi o 1 milion barelů zpracované ropy denně. „Proč se pak divíme, že kombinace omezení nabídky a rostoucí poptávky vyúsťuje v růst cen?“ pokládá Krueger řečnickou otázku. A dodává, že energetické akcie představují unikátní příležitost pro investory.


Krueger,
Marketwatch.com

Mladý muž v obleku pracuje na notebooku, zatímco sedí v autě

Nadcházející webinář ZDARMA

Nvidia: Příběh růstu a inovací - Jak se z vizionářského startupu stala technologickým lídrem

Datum: 3. července

Čas: 18:00

Aktuálně

6 dolarů za hot dog? To je suma, kterou jsou Američané dnes ochotni utratit.

30. 5. 2024

|

0:51

Targetův plán na omezení zboží Pride jej dělá „vypadat slabě“, říká odborník

29. 5. 2024

|

22:59

Akcie Faraday Future se propadají, zaznamenávají největší denní pokles v historii

29. 5. 2024

|

22:45

HP snižuje tempo poklesu prodeje s ohledem na předpokládaný boom PC s AI

29. 5. 2024

|

22:30

Předpověď zisků Salesforce je slabá a akcie klesají

29. 5. 2024

|

22:18

Akcie uzavřely se snížením, v čele byl pokles Dow Jones Industrial Average o 411 bodů.

29. 5. 2024

|

22:05