Search
Close this search box.

Akcie Coinbase oslabily. Příležitost k nákupu?

Největší americká kryptoměnová burza oznámila své výsledky hospodaření za třetí čtvrtletí. Ty zůstaly za očekáváním, přestože došlo k meziročnímu raketovému růstu tržeb. Akcie proto v reakci ztratily více než desetinu své hodnoty.


Kryptoměnová burza Coinbase v období od července do září letošního roku vydělala přes 400 milionů dolarů při tržbách dosahujících 1,24 miliardy. Čistý zisk společnosti se meziročně zvýšil zpětinásobil, tržby jsou asi čtyřikrát větší než ve stejném období loňského roku. Přesto akcie na impozantní výsledky zareagovaly poklesem asi o 13 procent.

Investory pravděpodobně nepřesvědčilo, že oproti předchozímu kvartálu se tržby i zisk Coinbase výrazně propadly. Podle některých analytiků to ale vůbec nemusí znamenat, že se kryptoměnové burze daří hůře, jde spíše o jakýsi návrat na dlouhodobě udržitelnou růstovou trajektorii. Navíc si musíme uvědomit, že druhé čtvrtletí (od dubna do června) znamenalo výrazně vyšší aktivitu v obchodování s kryptoměnami poté, co si Elon Musk zahrál „slovní fotbal“ s Bitcoinem.

Podle specialisty portálu Nasdaq.com Nikoaose Sismanise právě na kryptoměnové burzy jsou akce Coinbase stále „favoritem“ na poli aktiv navázaných na kryptoměny. Coinbase se totiž těší narůstající pozornosti institucionálních investorů, což jejímu image jednoznačně pomáhá.

„Podle mého, Coinbase bude i nadále jednou relevantních investičních variant pro institucionální investory. Ti oceňují její transparentnost a finanční kondici,“ uvedl Sismanis.

Celkem 16 analytiků Wall Street také vydalo investiční doporučení k akciím Coinbase. 13 z nich vidí Coinbase jako vhodnou k nákupu, dva doporučují držet a pouze jediný z nich by akcie Coinbase prodal. Mediánová cílová cena byla těmito analytiky stanovena na 398 dolarů, což představuje asi 20procentní růstový potenciál.


Sismanis,
Nasdaq.com


Mladý muž v obleku pracuje na notebooku, zatímco sedí v autě

Nadcházející webinář ZDARMA

Jaký vliv budou mít americké volby na akciové trhy?

Datum: 5. června

Čas: 18:00

Aktuálně

Jak by mohla umělá inteligence změnit způsob, jakým kupujete nebo prodáváte svůj další dům

23. 5. 2024

|

2:55

Akcie Live Nation klesají na základě zpráv, že americký ministerstvo spravedlnosti se pokusí o její rozdělení kvůli antimonopolnímu procesu

23. 5. 2024

|

1:23

Sněmovna reprezentantů schválila historický zákon o kryptoměnách. Proč je to „obrovský krok vpřed“.

23. 5. 2024

|

0:29

DuPont je nejnovější průmyslový gigant, který se rozděluje na několik veřejných společností

23. 5. 2024

|

0:07

Akcie Moderny a jiných vakcín rostou, poté co USA a Austrálie hlásí nové případy ptačí chřipky.

22. 5. 2024

|

23:32

Nvidia ohlašuje rozdělení akcií a překračuje očekávání trhu svými tržbami

22. 5. 2024

|

22:32

Nadcházející webinář:

Jaký vliv budou mít americké volby na akciové trhy?

Datum: 5. června

Čas: 18:00