Search
Close this search box.

Akcie Beyond Meat: Růstová akcie, která se může vyplatit

Ruka držící balení rostlinného hamburgru značky Beyond Meat, akcie Beyond Meat
Zdroj: shutterstock.com

Od té doby, co se akcie Beyond Meat (BYND) veřejně obchoduje na burze, investorům servíruje solidní výnosy. Tento prodejce rostlinných produktů v květnu v roce 2019 do června letošního roku vzrostl o více než 130 %.


Za poslední čtyři měsíce začaly akcie Beyond Meat klesat. Jejich hodnota se propadla o více než 35 %. Akcie začaly klesat kvůli poklesu prodejů jeho výrobků do gastronomických podniků, a to během nejhorší vlny pandemie.

Společnost čelí i dalším výzvám. Nedávno snížila výhled čistých tržeb na poslední čtvrtletí. V důsledku toho se akcie společnosti během jednoho obchodního dne propadly o 10 %. 

Vypadá to, že investoři ztrácí apetit investovat do dynamických akcií. Tento klesající trend je však pouze dočasný.


Prosperující maloobchodní prodej

Během pandemie se společnosti Beyond Meat dařilo. Pomohly jí zejména dva faktory. Prvním faktorem je nedostatek masných výrobků na trhu, což přimělo některé konzumenty masa vyzkoušet výrobky od Beyond Meat.

Druhým faktorem bylo, že lidé si během pandemie hromadili zásoby potravin, což nakonec vedlo k nárůstu prodeje.

V době pandemie se Beyond Meat podařilo vykazovat rekordní tržby. To ale bylo ve druhém kvartále loňského roku. 

Společnost tvrdí, že na celkové tržby měly vliv různé faktory. Jedním z nich bylo rapidní šíření delta varianty koronaviru. Zároveň nedostatek pracovních sil výrazně omezil distribuci.

Dalším problémem, kterýmu muselo Beyond čelit, je dlouhodobější pokles maloobchodních objednávek od kanadského distributora.

Některé z těchto problémů jsou však dočasné. I když mohou krátkodobě ztížit podnikání, nemusí nutně znamenat pohromu z hlediska delšího časového horizontu. 

Jakmile se situace ohledně pandemie zmírní, restaurace se zřejmě vrátí k běžnému provozu. A to společnosti Beyond Meat otevře další dveře k vyšším výdělkům. 


Akcie Beyond Meat jako perspektivní investice

Beyond Meat právě rozjíždí svou činnost a chystá se navázat partnerství se společností McDonalds. V únoru obě firmy zahájily partnerství, jehož cílem je společný vývoj vegetariánských výrobků pro McDonalds.

Od následujícího měsíce plánují otestovat hamburger McPlant v osmi vybraných provozovnách v USA.  Podle VegNews by více než tři čtvrtiny Američanů chtěly letos do svého jídelníčku zařadit více rostlinných výrobků. 

Co to má společného s investováním? Je pravda, že někteří investoři ztratili chuť investovat do této společnosti. Tříciferné čtvrtletní nárůsty tržeb, které byly zaznamenány před pandemií, se v nejbližší době zřejmě nedostaví.

Rizikem jsou i další rivalové. Velké řetězce jako Tyson Foods a další začínající firmy nabízejí konkurenční produkty, což představuje hrozbu z hlediska podílu na trhu.

Partnerství se stravovacími řetězci by však mohlo společnosti Beyond Meat nabídnout zajímavou příležitost. Pokud bude klapla spolupráce s řetězcem McDonald’s, Beyond Meat by se mohl stát perspektivní investiční příležitostí.


Zdroj: The Motley Fool

Mladý muž v obleku pracuje na notebooku, zatímco sedí v autě

Nadcházející webinář ZDARMA

Nvidia: Příběh růstu a inovací - Jak se z vizionářského startupu stala technologickým lídrem

Datum: 3. července

Čas: 18:00

Aktuálně

6 dolarů za hot dog? To je suma, kterou jsou Američané dnes ochotni utratit.

30. 5. 2024

|

0:51

Targetův plán na omezení zboží Pride jej dělá „vypadat slabě“, říká odborník

29. 5. 2024

|

22:59

Akcie Faraday Future se propadají, zaznamenávají největší denní pokles v historii

29. 5. 2024

|

22:45

HP snižuje tempo poklesu prodeje s ohledem na předpokládaný boom PC s AI

29. 5. 2024

|

22:30

Předpověď zisků Salesforce je slabá a akcie klesají

29. 5. 2024

|

22:18

Akcie uzavřely se snížením, v čele byl pokles Dow Jones Industrial Average o 411 bodů.

29. 5. 2024

|

22:05