Search
Close this search box.

Akcie Applu se po oznámení o umělé inteligenci vyšplhaly na rekordní úroveň

Akcie společnosti Apple vzrostly o 7,3 %, což je jejich největší jednodenní nárůst od roku 2022. Díky tomu se tržní kapitalizace Apple zvýšila o 215 miliard USD a přiblížila se tak tržní hodnotě společnosti Microsoft. Apple dosáhl nové rekordní tržní hodnoty 3,18 bilionu USD, což je nejvyšší hodnota od července 2023.

Budova společnost Apple, New York

zdroj: shutterstock.com

V pondělí Apple oznámil „Apple Intelligence“, svůj dlouho očekávaný vstup do oblasti generativní umělé inteligence. Společnost uvedla, že tato platforma bude integrována do všech hardwarových a softwarových produktů společnosti, od iPhonu a Macu až po poštu, zprávy a fotografie. Apple Intelligence bude k dispozici pro iPhone 15 Pro a iPady a počítače Mac s čipy Apple řady M1 a novějšími ještě letos na podzim.

Mezi klíčové funkce uvedení na trh patří aktualizace Siri, která bude nyní schopna například analyzovat telefony pro adresy zaslané ve zprávách nebo vyhledávat fotografie v galerii telefonu na základě hlasových pokynů. Společnost Apple rovněž uvedla nové aktualizace softwaru pro své produkty iPhone, hodinky a počítače. „Naše zkušenosti s průzkumy mezi spotřebiteli při uvedení předchozích generací iPhonů na trh nám říkají, že cyklus aktualizace hardwaru je spíše poháněn souborem aktualizací funkcí v různých aplikacích, které v souhrnu poskytnou… důvody k aktualizaci v průběhu několika příštích let,“ napsal v pondělí ve zprávě klientům Samik Chatterjee, vedoucí analytik společnosti JPMorgan.

Oznámení završilo měsíc plný vzrušení pro akcie, protože zvěsti kolem některých novinek, včetně partnerství s provozovatelem ChatGPT OpenAI, se objevovaly již dříve. Poté, co je krátce předstihla společnost Nvidia, jsou nyní akcie výrobce iPhonů opět druhou nejhodnotnější společností (za Microsoftem) na světě s tržní kapitalizací přes 3,1 bilionu dolarů.

Po pomalém začátku roku, který byl způsoben obavami ze zpomalující se poptávky po iPhonu, akcie společnosti Apple za poslední dva měsíce vzrostly o více než 15 %. Analytici jako Luria a Chatterjee se domnívají, že další cyklus modernizace iPhonů by mohl být na obzoru, protože nové funkce umělé inteligence přijdou až na iPhone 15 pro a pozdější generace.

„Až si lidé budou v letošní prázdninové sezóně kupovat nové telefony, uvidí tuto skvělou funkci,“ řekl Luria. „Ukážou je svým přátelům a rodině a cyklus aktualizace produktu proběhne v průběhu několika následujících měsíců a čtvrtletí.“ To by podle Lurii mělo být klíčovým katalyzátorem pro další vývoj akcií.

ZDROJ: CNBC.COM

Mladý muž v obleku pracuje na notebooku, zatímco sedí v autě

Nadcházející webinář ZDARMA

Nvidia: Příběh růstu a inovací - Jak se z vizionářského startupu stala technologickým lídrem

Datum: 3. července

Čas: 18:00

Aktuálně

6 dolarů za hot dog? To je suma, kterou jsou Američané dnes ochotni utratit.

30. 5. 2024

|

0:51

Targetův plán na omezení zboží Pride jej dělá „vypadat slabě“, říká odborník

29. 5. 2024

|

22:59

Akcie Faraday Future se propadají, zaznamenávají největší denní pokles v historii

29. 5. 2024

|

22:45

HP snižuje tempo poklesu prodeje s ohledem na předpokládaný boom PC s AI

29. 5. 2024

|

22:30

Předpověď zisků Salesforce je slabá a akcie klesají

29. 5. 2024

|

22:18

Akcie uzavřely se snížením, v čele byl pokles Dow Jones Industrial Average o 411 bodů.

29. 5. 2024

|

22:05